U Ivanbegovini pala Sloga

Kamen napokon do bodova, Jović upisao prvi pogodak

Nakon dva uzastopna poraza, preko Kljenka i Jovića Kamen je došao do bodova
Kamen-Sloga izvještaj 021 portal

Sloga složna, ali samo prvi dio. Kamen je u subotu solidno odigrao utakmicu 23.kola 3. NL Jug protiv Sloge iz Mravinaca. Nakon dva uzastopna poraza, preko Kljenka i Jovića došlo se do bodova. Lijepo je upeklo u Ivanbegovini i tko nije bio u poljoprivredi, mogao je sportski uživati u ugodnom subotnjem poslijepodnevu.

Kamen je vrlo brzo krenuo na juriš i već u 5. minuti zaprijetio vratima vrlo dobrog Tanashchuka preko Kljenka, koji blizu prve stative šalje loptu Tanashchuku u ruke. Do 20. minute nismo vidjeli ništa, a onda su iz redova Sloge u 2-3 navrata krenuli prema Guću. Dobar pokušaj Varnice s 20 metara, Guć hvata loptu na samom petercu. Potom se okušao i Ožegović, lopta pored gola. Najbolju priliku za Slogu u 30. minuti propušta Budić s pet metara, još jedna lopta pored gola. Odgovor na sve te propuštene gostujuće šanse slijedi vrlo brzo. U glavnoj ulozi opet je Kljenak, koji prvotno u 33. minuti prisiljava Tanashchuka da odbaci loptu iznad vrata, potom ga matira samo minutu poslije i veselje može početi – 1:0.

Iako su trkački dobro kontrolirali igru, gosti iz Mravinaca po prilikama su nestali s terena. Kamen je probao u 57. minuti preko Poljaka do pogotka, ali Poljak ispred vrata šalje glavom loptu iznad vrata, potom se okušao i Žužul, a Tanashchuk obranio. Kljenak u još jednom svom prodoru po lijevoj strani u 82. minuti ne može do drugog pogotka, ali može zato Slavko Jović, koji je u 86. minuti provozao cijelu obranu Sloge i pogodio iza Ukrajinca prvi put u dresu Kamena – 2:0.

Sloga se trgla tek u 93.minuti, ali lijep pokušaj Budića s desne strane i iz daleka sigurno zaustavlja Guć.
Ostali rezultati: Omiš – Primorac (B) 3:1, Split – Junak 2:1, Zadar – Zmaj Makarska 6:0.