Kamen neprepoznatljiv u Otoku, nervoznom OSK-u uvjerljiva pobjeda

Neshvatljivo je da osam utakmica ostaneš neporažen, a onda nastradaš od nekoga tko se grčevito bori za ostanak u ligi
OSK – KAMEN 1 – izvještaj 021 portal

Teško je uistinu razumjeti što se u nedjelju događalo u Otoku na Golim brdima. Gotovo neshvatljivo je ponašanje gostujuće momčadi Kamena koja cijelo prvo poluvrijeme nije ni zapucala na protivnički gol, neshvatljivo da osam utakmica ostaneš neporažen, a onda nastradaš od nekoga tko se grčevito bori za ostanak u ligi. I još primiš u 70 minuta četiri pogotka s igračem više. Za zamisliti se i kad koristiš igrača s malom minutažom, dok ti igrač s dvije-tri odlične utakmice i postignutim pogotkom čeka na klupi gotovo sat vremena. Bilo kako bilo, loša predstava Crnih u Otoku kod Sinja.

Već u drugoj minuti bili su upozoreni. Barbić je rano morao reagirati i srećom to nije ušlo u mrežu. Vukušić je potegao s 20 metara po sredini, nije ušlo, no ušla je ona u 11.minuti kada se na desnoj strani gostujuće momčadi dogodio propust Mikulića. Iskusni Banić-Škojo prvo se uspio riješiti svog čuvara, a onda i Barbića izvaljati za početno vodstvo OSK-a – 1:0. Opasno se živi i dvije minute poslije, uzdasi na tribinama kada je pucao Tadić našavši se u 16-tercu, lopta blizu i pored vrata Barbića. I kao da to nije bilo dovoljno. Tadić se iskupljuje slobodnjakom u 25.minuti gađajući iskosa s 25 metara, Barbić je opet svladan – 2:0. 10 minuta poslije Barbić se našao sam oči u oči s Matijaševićem i opet u pravo vrijeme ispružio nogu držeći tako Kamen na dva gola zaostatka.

U 37. minuti Kamen puca po šavovima, Matijašević se iskupio pogotkom, a Barbić je treći put prevaren – 3:0 vodi OSK. 42. minuta na Golim brdima vlada nervoza iako je domaćin u velikoj prednosti. Mladi Mateo Erceg dobio je priliku pokazati što zna ispred Igora Lasića, koji je već pokazao da se na njega može i treba računati. Erceg je probio odlično desnu stranu, nabacio je na drugu gdje su trebali čekati dvojica Kujundžića, no loptu u vlastitu mrežu gura iskusni Stipe Barać i Kamen smanjuje na 3:1. Već u sljedećoj minuti OSK ostaje s igračem manje. Poslije dva žuta na hlađenje mora mladi Marinović. Kamen prvi i ozbiljniji udarac prema vratima iskusnog Vugdelije uputio je tek u 48. minuti susreta. S 18 metara okušao se Kljenak, lopta je u prsima Vugdelije.

Vidjevši da je vrag odnio šalu, Šušnjara u 54. minuti uvodi Lasića i mijenja požutjelog Žužula kojem se taj potez nije svidio, no to ništa Kamenu ne pomaže jer već u 70-toj stiže nova kazna. Ovo kao da je bila utakmica iskupljenja za neke igrače OSK-a, pa tako i za Stipu Baraća, koji se iskupljuje za onaj autogol iz 42.minute i šutom s 12-13 metara za visoko vodstvo i pobjedu OSK-a za konačnih 4:1. Poslije tog pogotka smirile su se i tenzije na Golim brdima. U 73. minuti Barbić ponovno spašava Kamen sjajnom intervencijom nakon što je OSK-u dodijeljen jedanaesterac kojeg loše izvodi Tadić. Kamen je do kraja imao još 2-3 intervencije prema vratima Vugdelije uglavnom preko Petra Kljenka, koji je znao opaliti i s 25 – 30 metara, ali se rezultat u Otoku više nije mijenjao te je posljednji OSK došao do novih bodova u daljnjem nadmetanju s trenutno pretposljednjom Uranijom.

Ostali rezultati 30.kola 3.HNL – jug: Neretva – Uskok 3:0, Hrvace – Zmaj Makarska 3:0, Sloga – Hrvatski vitez 2:1, Vodice – Split 4:2, GOŠK – Uranija 1:0 i Primorac – Junak 0:3.

3. HNL – JUG, 30. kolo
NK OSK – NK KAMEN 4:1
STRIJELCI: Banić-Škojo – 1:0 (11), Tadić – 2:0 (25), Matijašević – 3:0 (37), Barać – 3:1 (42 – autogol), Barać – 4:1 (70)