Kamen se sam skotrljao, Lasiću prvijenac za Crne, Split tricom protiv susjeda iz Mravinaca

Osvojenom bodu u Ivanbegovini mogu se radovati samo Biograđani, no ne i Kamen koji je ispustio početno vodstvo od dva gola prednosti nakon prvog dijela utakmice
Kamen – Primorac Biograd – izvjestaj 021 portal

Osvojenom bodu u Ivanbegovini mogu se radovati samo Biograđani, no ne i Kamen koji je ispustio početno vodstvo od dva gola prednosti nakon prvog dijela utakmice 29. kola 3.HNL-jug u kojem je Kamen na svom terenu dočekao uvijek neugodni Primorac iz Biograda. Već u 4. minuti Bartulović je bio dva puta u prilici za početno vodstvo Kamena.

Prvo je prodro po desnoj strani pa mu je Stojanov obranio, potom mu je nabacio Kljenak koji se našao pored stative i nesebično dodao na drugoj, Stojanov opet odličan s obranom te se Bartulović povukao i ispuhao promašivši dvije odlične prilike u tako malo vremena.
Gosti iz Biograda uzvraćaju u 11. i 22.minuti prvo preko Šare direktnim udarcem u Barbića, a potom i preko Mehića koji je pokušao iznenaditi po sredini.

I onda je u 30.minuti sijevnulo. Mladi Igor Lasić koji se već pokazao u Mravincima protiv Sloge postiže prvijenac u dresu Kamena pogotkom iskosa i s 20 metara u lijeve rašlje za vodstvo – 1:0. Stojanov nemoćan, a Igor zarađuje pljesak i podršku s tribina. Kamen nastavlja s odličnom igrom pa u 41. minuti dolaze do novog pogotka koji je kreirao Kljenak pri izvođenju slobodnog udarca. U dogovoru s Kilićem sve je lijepo izrežirano u tri poteza. Kljenak iz prekida, Kilić nabacio, Žužul spreman na sredini peterca i glavom matira Stojanova za mirnih 2:0 na poluvremenu.

Priča je prekinuta u drugom dijelu jer gosti u zadnjim minutama dolaze do željenog boda u utakmici gdje su i suci pokazali veću sklonost Biograđanima. Kamen je prkosio nepravdi, a na kraju se sam skotrljao. Do 69. minute Kamen je pokušavao doći do trećeg pogotka preko Kljenka, Žužula i Kujundžića, kada pogađa Nakić i ponavlja praktički reprizu pogotka Igora Lasića s 20 metara za 2:1. Motivirani pogotkom Nakića, Primorac igra odlučnije do kraja utakmice te u zadnjim minutama dolazi do željenog boda preko uvijek opasnog Vodopije u 93.minuti. Veliki propust radi Kamenova obrana i dopušta da utakmica završi remijem – 2:2. Barbić tu očito nije mogao ništa. Kamenu se o glavu obio propušteni kazneni udarac s bijele točke u 76.minuti za kojeg se najprije pobrinuo Krištić u sudaru sa Stojanovim, a Kljenak to nije uspio realizirati za 3:1 i još jednu veliku pobjedu Kamena.

Ostali rezultati 29.kola: Split – Sloga 3:0, Zmaj Makarska – Vodice 1:0, Zadar – OSK 7:0, Uskok – Jadran LP 1:0.

3. HNL-JUG, 29. KOLO
NK KAMEN – HNK PRIMORAC 2:2
STRIJELCI: Lasić – 1:0 (30), Žužul – 2:0 (41), Nakić – 2:1 (69), Vodopija – 2:2 (93).

TEKST I FOTO: DARKO LONČAR