Kamen se vratio pobjedama, derbi u Sinju pripao Hrvacama

Tri boda za Uskrs, ma kud ćeš ljepše!
Kamen – Zagora – izvještaj 021 portal

Tri boda za Uskrs, ma kud ćeš ljepše! Po hladnoj buri i hladnom Kamenu, gosti iz Unešića nisu mogli u Ivanbegovini doći do bodova.

Iako su imali svojih prilika, odlični Barbić zaključao je svoja vrata, tako da ih ni sto Gabrića nije moglo otključati. Pogađate sigurno, bivši Hajdukovac Drago Gabrić bio je pod centrom pozornosti, pokazao koji potez i otišao za Unešić podvijena repa. Trebalo je gotovo pola sata za prvu ozbiljnu priliku Kamena.

Prava šteta za mladog Roka Kujundžića koji se u 28.minuti mogao upisati drugi put u strijelce da je bilo više koncentracije i mirnoće. Prvi i za sada jedini pogodak zabio je jesenas Zmaju u Makarskoj. U 36.minuti za goste je probao iznenaditi hitri Luka Božić, lopta pored gola Barbića. Tri minute poslije Miro Kovačić presuđuje pobjednika susreta opalivši po sredini i svrha 16-terca, Bartulić je nemoćan – 1:0. Minutu poslije probao je i Kljenak u solo akciji, lopta iznad vrata Bartulića.

Bila je ovo utakmica Mira Kovačića. Vidno raspoložen nastavlja u drugom dijelu nizati prilike, pa tako u 55.minuti lopta završava pored stative. Huk s tribina rekao je sve, dok je lopta iz 69-te minute završila u prsima Bartulića. Za Kamen su pokušali još Nenadić i Erceg, ali se rezultat nije mijenjao. Kod gostiju odličnu je priliku imao Božić u 63.minuti koji se hvata za glavu nakon što mu Barbić obrani šut vrškom prstiju. Odlična obrana Barbića 1 na 1. Ovome dodajmo i kako je Barti Kujundžić upisao svoje prve ozbiljne minute u dresu Kamena pred sam kraj susreta.

Od ostalih susreta valja izdvojiti pobjedu Hrvaca u Sinju protiv Junaka 2:0, dok je Split pobijedio Neretvu 2:1. U ogledu začelja Uranija je slavila protiv Vodica kod kuće 1:0, Sloga iz Mravinaca slavila je u Opuzenu protiv Neretvanca 2:1, a Uskok u Klisu protiv biogradskog Primorca 4:0. OSK je nastradao u Pločama od Jadrana 4:0, a Zmaj u Makarskoj od vitezova iz Posedarja 3:0.