Kamenu važni bodovi

Kamen teškom mukom preko Primorca, briljirao Jović, makarski Zmaj sve bliži odlasku iz lige

Kljenak za minimalnu pobjedu Kamena
Kamen – Primorac Biograd1 – izvještaj 021 portal

Biogradski Primorac i dalje nastavlja s padom forme i kao da jedva čeka kraj sezone u 3.NL Jug. Novi poraz upisan je u Ivanbegovini, gdje ih je u subotu minimalno s 1:0 porazio domaći Kamen, kojem je to bilo dovoljno da osigura nove potrebne bodove za ostanak. I jedni i drugi praktički već sada mogu slagati novu križaljku za jesen jer je makarski Zmaj porazom u Klisu nadomak 1. ŽNL.

Na pobjedu od samo 1:0 utjecao je i crveni karton Ivana Žužula – Ikića u 55. minuti, pa je Kamen na neki način uz nedostatak tri-četiri ključna igrača bio primoran igrati talijanski štih. Baš i nije krenulo dobro, Kljenak je u 16. minuti imao jedanaesterac i udarac s bijele točke. Vratar Primorca Stojanov pročitao mu je namjere i obranio. Nije to poljuljalo Crne jer već u 18. minuti kapetan prijeti vratima Biograđana, direktan šut Branimira Kujundžića s 18 metara po sredini otklanja Stojanov.

Kljenak se iskupljuje samo minutu poslije nakon okretaja u kaznenom prostoru – 1:0. Primorac nije imao puno prilika prema odličnom Joviću, koji se dva puta istakao obranama dostojno zamijenivši Antonija Guća. Publika je to nagradila aplauzom. U 27. minuti bilježimo prvi pravi udarac gostiju u okvir vrata, gađao je Mrkić, Jović se junački bacio.

Biograđani su u drugom dijelu imali jedan do dva ozbiljnija šuta prema Joviću, u 52. minuti sa 16 metara iz slobodnjaka puca Birkić, lopta pored gola, s druge strane Stojanova je probao iznenaditi Kilić. I onda taj crveni karton Žužula u 55. minuti mijenja situaciju na terenu. Kunta je na klupi oprezan i polako zatvara igru uvodeći Karina na desni bek. Da je kojim slučajem kapetan Kujundžić u 81. minuti malo jače opalio prema vratima Stojanova, možda bi za Kamen rezultat bio i veći, no i ovako Crni pred odlazak u Makarsku mogu biti zadovoljni.

Ostali rezultati 27. kola: Omiš – Zadar 0:2, Uskok – Zmaj Makarska 4:1, Sloga – Neretvanac 7:1, GOŠK Kaštela – Zagora 1:1, Split – Hrvatski vitez 1:1, Neretva – Junak 1:1.