Sjajne utakmice

Kamenmost napravio još jedno iznenađenje u Drumu, Poljica preko penala do polufinala

Nastavljaju se malonogometna uzbuđenja i iznenađenja na turniru općine Podbablje u Drumu
Kamenmost 2023 – 021 portal

Nakon što je Ivanbegovina već nakon četvrtfinala spakirala kofere, sinoć se ni sam domaćin Drum kao aktualni viceprvak nije proslavio. Njega je pak, a i same mještane iznenadila nikad bolja ekipa Kamenmosta, koja ih je pobijedila u četvrtfinalu 3:1 i otišla u polufinale na noge još jednom iznenađenju – Hršćevanima.

Bit će to vrlo zanimljiv dvoboj večeras od 22,00 sati u Fratrovoj ogradi ne pokvari li kiša planove. Kamenmost predvođen Ivanom Ćapinom u prednost je došao već u 3. minuti, u 12. preko Pijanovića pogodio stativu, da bi u 17.minuti Ćapin pogodio za 2:0 u malu mrežicu što je i rezultat poluvremena. U drugom dijelu Drum kao da je shvatio da se mora probuditi pa početkom drugog dijela kreira jednu odličnu priliku preko Ivana Perkušića, koji loptu šalje tek pored gola. Deset minuta poslije uslijedila je kazna, Ćapin je ponovno pogodio za 3:0, a pred sam sučev zvižduk Darko Perkušić uspio je smanjiti na konačnih 3:1.

I taman kada smo mislili kako će svi četvrtfinalni ogledi završiti u regularnom dijelu, u derbiju susjedne župe sv. Ane između Poljica i Krivodola nije moglo proći bez penala. Prvo je Luka Žarković u 5. minuti pogodio stativu za Poljičane, da bi u 8. minuti Ante Gudelj-Velaga doveo Poljica u vodstvo za 1:0. Do pred kraj poluvremena Poljičani su držali vodstvo, a onda ih je iznenadio lijep pogodak Marijana Ujevića za 1:1.

Početkom drugog dijela Ante Gudelj – Velaga pogađa gredu, da bi dvije minute poslije Luka Turić sjajno lobom prevario vratara Poljica i preokrenuo rezultat na 1:2. Krivodoljani su 10 minuta uspješno držali vodstvo, ali nisu izdržali do kraja da naprave još jedno iznenađenje ovog nepredvidljivog turnira općine Podbablje. Josip Gudelj – Đođo pokvario im je planove i s 2:2 odveo Poljica na penale, koje su uspješno svladali s 2:1 i otišli na večerašnji veliki revanš s Grubinama u 21:00.