Kamenom u glavu za prva tri boda

Napokon pobjeda!
Zmaj M – Kamen noćna

Momci iz Ivanbegovine uzeli su, kako smo i najavili, puni plijen iz Makarske. U utorak navečer došlo se podno Biokova po prvu pobjedu i zaključiti četvrto kolo 3. HNL-Jug. Taktika trenera Grgice Kovača urodila je plodom. Kamen je kroz cijelu utakmicu dominirao i terenom i igrom te strpljivo čekao da Zmaj u svom gnijezdu poklekne i povuče borbu.

Već u 14. minuti uslijedio je tek lagani udarac Branimira Kujundžića prema Bartuliću. Isto je učinio s druge strane Kovačić prema Barbiću četiri minute poslije, oba puta sigurni su vratari. I onda dolazi ta 22. minuta kada je Branimir Kujundžić kreirao lijepu akciju na desnoj strani za Jonjića, a ovaj pred samim vratima na drugoj dodao loptu Roku Kujundžiću, koji je strpljivo čekao te mu nije bilo teško loptu samo pospremiti u mrežu, koju nije mogao pokriti Bartulić – 1:0. S minimalnim vodstvom gostiju otišlo se na poluvrijeme.

Tamo negdje do 62. minute Kamen je kontrolirao igru, a onda su se u dvije minute Makarani dva puta našli pred vratima Barbića i zaprijetili prvo preko Brnića, a potom i preko Tomaša. Oba puta odlično je reagirao Barbić. Kamen uzvraća na drugoj strani u 67. minuti preko Branimira Kujundžića, kada je lopta iznenađujuće završila blizu Bartulića, a potom u 72. minuti slijedi solo prodor Kilića po desnoj strani, koji pogađa tek vanjsku mrežu.

Kovač je pred kraj osvježio ekipu i uveo Lučića što se pokazalo dobitnim jer Lučić u 97. minuti neometan s vrha 16-terca pogađa prvo stativu, a onda i samu mrežu za konačnih 2:0 i prva tri boda na kontu, koja preko tunela svetog Jure idu u Ivanbegovinu.