U Ivanbegovini pobijeđena Neretva

Kamenov preokret i veliki povratak Žužula

Kamen je nakon tri uzastopna poraza napokon došao do pobjede
Ikić Žužul – 021 portal

Ništa na početku nije dalo naslutiti da će utakmica u Ivanbegovini baš tako završiti – 3:2 u korist domaćina. Da, Kamen je nakon tri uzastopna poraza (od toga dva u gostima) napokon došao do pobjede.

Crnima se priključio Toni Tipurić, dojučerašnji obrambeni igrač zmijavačke Croatije, a veseli i povratak jednog od senatora Kamenove igre – Ivana Žužula – Ikića, koji se nakon ozljede koljena vratio na najbolji način – pobjedničkim pogotkom u 92. minuti. Nismo puno toga vidjeli u prvom dijelu osim pogotka Petra Kljenka u 11. minuti kada se nakon asistencije Marka Kujundžića doslovno provozao po kaznenom prostoru Metkovčana i zabio za početno vodstvo 1:0. Gostima iz Metkovića trebalo je gotovo pola sata da zapucaju prema vratima Guća. U 28. minuti okušao se Crnčević s 20-tak metara, lopta ravno u ruke Guća.

S obzirom na to kako se na poluvrijeme otišlo s minimalnom prednosti Kamena, Neretva je preko Mikulića uspjela ohladiti obranu Kamena u 49.minuti i poravnati na 1:1. Kljenak i kapetan Branimir Kujundžić uspjeli su isplesti jednu dobru akciju u 64. minuti za Oreča, no njegova završnica nije donijela novi pogodak. Mreža se zatresla, ali ona vanjska. Neretva je to odlično iskoristila 10 minuta poslije i preko Marija Marića uspjela povesti 1:2.

Od 82. minute Kamen je potpuno zagospodario terenom i preko Poljaka poravnao rezultat na 2:2. Kljenak se založio za odličan slobodnjak, Poljak je trebao samo pravilno skočiti i pogoditi. U 87.minuti odličan šut Karina sa samog centra, dobra lopta završava u rukama Romića. I onda u 92. minuti nastupa Žužul. Udarac iz prekida ponovno izvodi Kljenak, lopta je kroz blok nekako došla do Romića, koji je prvotno odbio loptu, a istu njemu iza leđa za 3:2 i velika tri boda pospremio Žužul.

Ostali rezultati sedmog kola 3. NL Jug: Omiš – Junak 2:1, Split – Neretvanac 3:0, Vodice – GOŠK Kaštela 4:0 i Hrvatski Vitez – Zmaj Makarska 3:1

3. N JUG, 7. KOLO
NK KAMEN – NK NERETVA 3:2
STRIJELCI: 1:0 Kljenak (11), 1:1 Mikulić (49), 1:2 Marić (74), 2:2 Poljak (82), 3:2 Žužul (92)

TEKST: DARKO LONČAR