Kamenova blatnjava ljepotica, Sloga u Sinju sredila Junaka

Dobre vibracije šire se i dalje, a bodovi rastu. Kamen je naslagao osmi niz zaredom bez poraza
Kamen – Vodice – izvještaj 021 portal

Dobre vibracije šire se i dalje, a bodovi rastu. Kamen je naslagao osmi niz zaredom bez poraza. Po blatnjavom i teškom terenu u subotu su u Ivanbegovini nastradale Vodice. Primili su četiri pogotka u mreži, a kako je Kamen bio raspoložen mogao je i još koji. Mnogi su se nadali i petardi.

Već u prvoj minuti Kljenak je probio lijevu stranu, a Žilić obranio. I onda u osmoj minuti gledamo dva pogotka. Prvo je pogodio kapetan gostiju Prpić s 20 metara, da bi na drugoj strani nakon ubačaja raspoloženog Kljenka, Nenadić pogodio za izjednačenje. Prpićev pogodak ujedno je sve što su gosti iz Vodica zapravo prezentirali u Ivanbegovini.

Poslije izjednačenja postojala je samo jedna momčad na terenu – Kamen. 13-ta minuta mogla je biti sretna, ali, eto, nije. Pirić se okušao s 20 metara prema Žiliću, a iza njega i Kilić koji nakon Mravinaca pogađa stativu i na domaćem terenu. U 18. minuti probao je Žužul, Žilić potom brani, a Kamen od suca uzaludno traži korner. Na odmor se odlazi s 1:1.

U nastavku slijedi rapsodija igre i pogodaka. Vodstvo u 53. minuti preuzima Kamen.
Proradila je veza Imotskih Poljica Kljenak – Ćelić, što odmah sa sobom nosi i pogodak. Kljenak je opet ubacio, a Ćelić pogađa glavom ispod Žilića za 2:1. U 60. minuti na scenu opet stupa Kljenak, ovaj put iz kornera i direktno prema vratima. Žiliću lopta ispada iz ruku, što vješto koristi Ivan Žužul – Ikić za emotivnu proslavu pogotka – 3:1. U 76. minuti ozlijedio se vratar Vodica Šime Žilić, gosti su prisiljeni na izmjenu. Umjesto Žilića ulazi Mihaljević, koji se nije uspio ni zagrijati, a već je primio pogodak. U solo akciji Kovačić stavlja točku na i za 4:1.

Iako je „Mačka“ napustila Crne i otišla u hladnije krajeve, u Kamenu se nije osjetio njezin odlazak (barem za sada). Riječ je, naravno, o sad već bivšem igraču Kamena Anti Marčiću, koji je u ovo kratko vrijeme mnoge uveseljavao svojim igrama u veznoj liniji i sreću odlučio potražiti negdje drugdje, no zato se drugi Ante vratio među Crne – Jonjić, kojeg dugo nismo vidjeli na lijevom beku, gdje je nekad u Kamenu i igrao. Sve u svemu jedna odlična utakmica, što se za suđenje ne bi moglo ni približno reći.

Od ostalih susreta izdvajamo pobjedu Sloge u Sinju nad Junakom 2:0. Uskok je pobijedio Zagoru na Klisu 3:1, OSK izgubio kod kuće od Primorca istim rezultatom, dok su u Makarskoj mreže mirovale. Zmaj – Neretva, 0:0.

3. HNL-JUG, 25. KOLO
NK KAMEN – NK VODICE 4:1
STRIJELCI: 0:1 Prpić (8), 1:1 Nenadić (8), 2:1 Ćelić (53), 3:1 Žužul (60), 4:1 Kovačić (77).

TEKST I FOTO: DARKO LONČAR