Pobjeda za kraj 2023.

Kamenu burni bodovi, prvijenac Tipurića, neuništivi Ronaldo porazio Viteza iz Posedarja

Prvo ime kod domaćina zasigurno je Petar Kljenak, za kojeg sada možemo slobodno reći kako u svojoj 32. godini igra nogomet života
Kamen – Hrvatski vitez – izvještaj 021 portal

Po izrazito hladnoj buri i teškom terenu u Ivanbegovini, Kamen je uspio završiti natjecateljsku 2023. pobjedom. Prvo ime kod domaćina zasigurno je Petar Kljenak, za kojeg sada možemo slobodno reći kako u svojoj 32. godini igra nogomet života.

Odavno znamo da je neprikosnoven talent i već sada jedan od najboljih koji je igrao za Kamen, ali ove polusezone baš je bljesnuo. Doslovno, to je igrač oko kojeg se sve okreće. I danas je okrenuo utakmicu naglavačke. Već u 3. minuti upravo je Kljenak uputio prvi šut prema vratima Ivančića iz kaznenog prostora. Nije to bio doduše neki pretjerano ozbiljan udarac, više laganica pa je Ivančić tu loptu bez problema pokupio. 20 minuta trajalo je nadigravanje s gostima iz Posedarja, a onda se dogodila pogreška u obrani Kamena. Jordan je to iskoristio na najbolji mogući način pobjegavši po lijevoj strani i u kaznenom prostoru poslao loptu u mrežu i pokraj Guća – 0:1.

Trebalo je sedam minuta proći da se oglasi i druga sedmica, ona na leđima Kljenka, a zanimljivo da i Jordan nosi broj sedam na leđima. U 28. minuti srušen je kapetan Crnih Branimir Kujundžić, Kljenak je siguran s bijele točke za 1:1. Veselje nije trajalo dugo jer već u 33. minuti i gotovo na isti način Jordan još jednom pogađa nakon odlične lopte iskusnog Čirjaka na sredini. Još jedan solo prodor po lijevoj strani i gosti su ponovno u vodstvu – 1:2. Dobro razrađena akcija u 39. minuti ipak ne završava još jednim izjednačenjem. Kljenak je došao do kaznenog prostora, uposlio imenjaka Brkana, ovaj puca po sredini, a Ivančić brani.

Kunta je očito preko poluvremena očitao bukvicu igračima vidjevši kako se Hrvatski Vitez uz malo dobre volje može napasti. Teren iako težak, idealan je da Kamen uvuče protivnika u glib. U 49. minuti prvi pogodak često kritiziranog Tipurića glavom donosi novo veselje Kamenu, a najzaslužniji za novo poravnanje opet je Kljenak nakon ubačaja iz prekida. Od tog trenutka Kamen je gospodario terenom.

U 59. minuti nova prilika, ovog puta za vodstvo Kamena. Branimir Kujundžić pobrinuo se za akciju, pronašao Kljenka na 8 metara ispred vrata Ivančića koji puca direktno po sredini i u samog Ivančića. U 78. minuti dvije mrtve šanse za Kamen, prvo se okušao Kilić, potom Brane Kujundžić, i oba puta odlični refleksi Marka Ivančića spašavaju Hrvatski vitez od pogotka. Sreća im u 84.minuti okreće leđa. Pocrvenio je Argentinac Ariel, a u 90. minuti Kljenak odličnim solo prodorom kroz kazneni prostor stavlja točku na i za miran odlazak na zimsku stanku – 3:2. Ovome dodajmo kako je HNK Zadar pobjednik jesenskog dijela prvenstva u 3.NL Jug.

Ostali rezultati 15.kola: Zagora -Split 5:0, Junak – Neretvanac 3:0, Uskok – Zadar 1:2, GOŠK Kaštela – Primorac (B) 2:0, Vodice – Omiš 4:0.

3. NL JUG, 15. KOLO
NK KAMEN – NK HRVATSKI VITEZ 3:2
STRIJELCI: 0:1 Jordan (21), 1:1 Kljenak (28-11m), 1:2 Jordan (33), 2:2 Tipurić (49), 3:2 Kljenak (90).

TEKST I FOTO: DARKO LONČAR