Junak jednim golom do troboda

Kamenu poraz i nedosuđeni jedanaesterac, Junak s punim plijenom otišao za Sinj

U proljeće Sinjani su uzeli bod, a sada u grad Alkara nose tri
Kamen – Junak2 – izvještaj 021 portal

Kao i u svakodnevnom životu, stvari se mijenjaju, pa tako ni Kamena više ne mazi domaći teren kao nekada. Gosti sada lakše uzimaju bodove u Ivanbegovini. U proljeće Sinjani su uzeli bod, a sada u grad Alkara nose tri. Mora da je time zadovoljan i njihov gradonačelnik Miro Bulj, kojeg smo vidjeli na tribinama.

Kamen ama baš ništa nije pokazao u prvom poluvremenu. Na prvi se izravan udarac prema vratima Cvrlje čekalo dobrih 58 minuta, kada se Kilić našao u blizini Cvrljinih vrata, a lopta otišla pored gola. Trinaesta minuta mogla je biti sretna za Sinjane, da Guć u dva navrata nije spašavao vrata Kamena. Probali su Poljak, pa Tadić iz kornera, a u 18. minuti Bruno Modrić okušao se s 5 metara udarcem glavom, obranio je Guć. Pred odlazak na poluvrijeme Junak preko Tadića dolazi do vodstva i u 39. minuti odlučuje pitanje pobjednika. Tadić je napravio lijep okret na 10-tak metara, Guć je tu loptu dotakao, ali je ona svejedno završila u mreži – 0:1.

Kunta je svježinom s klupe pokušao razbuditi Crne, ali do pogotka i izjednačenja se nije došlo. Kamen u drugom dijelu dolazi do još dvije prilike, od toga jedna je i ona u 91. minuti kada je u kaznenom prostoru srušen Kilić, a suci nisu pokazali na bijelu točku. U 83. minuti Branimir Kujundžić izvozao je svoje čuvare na deset metara, loptu je lagano pokupio Cvrlje. Gosti iz Sinja imali su još jednu šansu za pogodak u 87. minuti, Mastelić je napravio lijep solo okretaj oko 16-terca, lopta ide po sredini i iznad vrata danas odličnog vratara Guća.
Kamena sada slijedi uvijek nezgodno gostovanje kod Primorca u Biogradu.

Rezultati 11. kola 3.NL Jug: Omiš – Hrvatski vitez 1:0, Split – GOŠK Dubrovnik 1:0, Vodice – Zmaj Makarska 4:2, Uskok – Primorac (B) 2:1.

NK KAMEN – NK JUNAK 0:1
STRIJELAC: 0-1 Tadić (39)

TEKST: DARKO LONČAR