Sedam od sedam Mislava Karoglana

KAROGLAN I HAJDUK RUŠE SVE PRED SOBOM: Momčad je svjesna da smo na dobrom putu, ali da nismo ništa osvojili

Hajduk je protiv Gorice na Poljudu upisao i sedmu uzastopnu pobjedu od kada je momčad preuzeo trener Mislav Karoglan
Split: HNK Hajduk i HNK Gorica u utakmici 17. kola Prve HNL Ivo Cagalj/PIXSELL

Hajduk je protiv Gorice na Poljudu upisao i sedmu uzastopnu pobjedu od kada je momčad preuzeo trener Mislav Karoglan. Bila je to dominantna, uvjerljiva predstava Bijelih, koji su s 3:0 slavili protiv četvrtoplasirane ekipe prvenstva. Ovako je novi nastup svoje momčadi na konferenciji za medije prokomentirao trener Karoglan.

-Utakmica je ušla u jedan pravac. Čestitke momcima, oni su ti koji rade dobro. Ušli smo u utakmicu u grču, osjetila se nervoza, malo smo gubili pozicije. Spremali smo se na dvije formacije Gorice, ali to je sve normalno. Prvo poluvrijeme je bilo egal. Dali smo lijep gol iz odlične akcije, Marko je milimetarski centrirao. Drago mi je zbog prekida, moji pomoćnici, Goran, Dragan i Jure stalno rade da u tom segmentu budemo bolji. Jesenski prvak ne znači ništa, za to nema trofeja, Dinamo ima tri utakmice manje, Rijeka isto ima utakmicu manje. Sada nas čekaju teška gostovanja. Nema mjesta proslavi i opuštanju. Momčad je svjesna da smo na dobrom putu, ali da nismo ništa osvojili- započeo je ovako trener Bijelih konferenciju za medije nakon pobjede protiv Gorice.

Upitan je i je li u smislu kontrole ovo najbolja utakmica u njegovom drugom mandatu na klupi Bijelih.

-Drugo poluvrijeme je bilo najbolje, ali prva poluvremena smo imali puno bolja. Treba dati kredit i Gorici. Bez lopte su jako kompaktni. Sa ‘šesticama’ su nam odsijecali liniju pasa prema Livaji i onda moraš raditi drugu dinamiku igre.
Složio se s novinarima koji su posebno pohvalili današnji nastup Nike Sigura čije su ime navijači s tribina skandirali prilikom zamjene.

-Niko je odigrao je strašnu utakmicu. Ima prgavost, aroganciju, baš nešto posebno. Odličan je bio i Livaja u ulozi razigravača. Bez posebnih igrača ne možeš. Kada je najteže stavi centaršut na glavu Dajakua- zaključio je trener Karoglan.