Kiks Proložana na samom startu, Jadranu bodovi sa Šarampova

U nedjelju u goste Mladosti dolazi poletni Imotski
Mladost – Jadran KS otvaranje sezone 23-24 – 021 portal

Odužilo se prvo kolo nove sezone u 1. ŽNL koja za Proložane i njihovu Mladost sa Šarampova nikako nije počela dobro. Kiks su doživjeli na samom početku, a već u nedjelju stiže im poletni Imotski. Proložani su dosta toga mijenjali do početka prvog kola. Tako je klupu preuzeo Mladen Jurić, došli su: Čamber, Boban, Vidulin, Grgić, Milardović, otišli: Bandić, Ćurić i Miličević, koji će u nedjelju na Šarampovu biti velika prijetnja za svoj dojučerašnji klub.

Već u 6. minuti izigrana je obrana Proložana dok je Jadran gradio napad preko omalenog Relote na desnoj strani i stvarao probleme bekovima Mladosti. Novi čuvar mreže Filip Čamber nije uspio pokriti svoj desni kut i mrežica se zatresla – 0:1. Nalet gostiju prema Čamberu nastavio se i u 11. minuti kada su gosti dva puta mogli do pogotka, no ovog puta novi vratar mreže istakao se dobrim obranama, što je potaklo Mladost da dođe do izjednačenja u 20. minuti. Ispred vrata Jadrana stvorila se gužva, a novo pojačanje Ante Josip Milardović pronalazi pukotinu u desnom kutu vratara Radića i prizemnom loptom Mladost dovodi na 1:1. U 27. minuti Tolić je svojim potezima lijevo-desno zbunjivao Kaštelane, opalio po sredini i loptu poslao blizu stative i pored gola.

U nastavak bolje ulazi Jadran i odličnim pasom Ratkovića potom i Franića prelazi u novo vodstvo 1:2. Tolić i Češljar kreirali su akciju za novo izjednačenje u 68. minuti preko novog igrača Vidulina – 2:2, a konačnih 2:3 ponovno postavlja Relota, momak s početka izvještaja nakon što je mladog Čambera uspio uhvatiti u nespretnoj reakciji.

1. ŽNL, 1. KOLO
NK MLADOST (P) – HNK JADRAN KS 2:3
STRIJELCI: 0:1 Relota (6), 1:1 Milardović (20), 1:2 Franić (49), 2:2 Vidulin (68), 2:3 Relota (85)

TEKST I FOTO: DARKO LONČAR