Kljencima prvi, Kapari drugi naslov prvaka u Poljicima

Bila je to večer Petra Kljenka, koji je uzeo sve što je mogao – dva naslova i titulu najboljeg igrača turnira
Kaparina rapsodija 2021

Bila je to večer Petra Kljenka, koji je uzeo sve što je mogao – dva naslova i titulu najboljeg igrača turnira. Završen je još jedan malonogometni memorijal u čast 6 poginulih hrvatskih branitelja iz poljičke župe sv. Ane u Imotskim Poljicima. Ovogodišnji slavodobitnik je domaća ekipa nazvana „Kaparina rapsodija“, kojoj je to drugi naslov na ovom turniru nakon četiri godine.

U finalu su bili bolji od hercegovačke ekipe Brdo 5:2. Iako su poveli 2:0 na poluvremenu, Hercegovci su se brzo vratili na 2:2 preko Vinka Palca, ali onda Kaparina rapsodija uzima stvar u svoje ruke i preko Ivana Ćapina te Petra Kljenka presuđuju pobjednika memorijala. Inače, Ivan Ćapin je proglašen najboljim strijelcem turnira, a već smo rekli kako je Petar Kljenak najbolji igrač turnira, dok je najbolji golman Dominko Buljan iz ekipe Ljetni ugođaj.

U finalu prezimena Kljenci su zajedno s Zujićima nakon što im to nije uspjelo 2016 i 2017 godine, došli do svog prvog naslova prvaka i tako se pridružili Bilošima i Lujanima, koji također imaju po jedan, dok na tronu vladaju Kujundžići s tri naslova. Treća sreća, reklo bi se, ali zasigurno najveće iznenađenje ovoga turnira su Đuke, kojima nitko nije davao šanse za prolaz grupe, kamoli za titulu viceprvaka prezimena. Ipak, oni su ponosni na svoj uspjeh, ali i nagrade koje su osvojili. 5:3 za Kljenak/Zuić kombinaciju.

U borbi za treće mjesto prezimena Gudelj-Velage uzele su broncu nad prošlogodišnjim viceprvakom Ćelićima. Bilo je 4:3, dok je treće mjesto glavnog turnira pripalo gostima iz Blata na Cetini pobijedivši Ljetni ugođaj 8:5.