Nogomet je pao u drugi plan

Kome smeta NK Croatia? Iz Zmijavaca upućena oštra poruka sudačkoj ekipi: Sramite se

Dečki u crnom, pogotovo oni sa zastavicama u ruci, preuzeli su utakmicu u svoje ruke
Zmijavci: Croatia Zmijavci i Hajduk odigrali prijateljsku utakmicuZvonimir Barisin/PIXSELL

Nogometaši Croatije s 2:1 poraženi su u Zagrebu od Dubrave Tim kabel. Domaća momčad zarana je povela s 2:0. Golovima Ante Matića (3) i Borne Pernara (10), da bi Dominik Pavlek u 78. minuti smanjio na 2:1 što je bio i konačni rezultat utakmice, koji je Croatiju ostavio na začelju Supersport 1. NL.

Nakon prospavane noći Uprava kluba iz Zmijavaca oglasila se podužim priopćenjem koje prenosimo u cijelosti;

“15.8.2025. ili 20.3.2026.? Koja je sličnost, a koja razlika između ova dva datuma? Neki se sjećaju, neki možda i ne, a oni treći se ne žele sjećati, pa je dobro da sve zajedno podsjetimo. Naime, osim velikog blagdana Velike Gospe, NK Croatia je 15.8.2025. krenula na svoje prvo gostovanje u smjeru Zagreba, na utakmicu protiv NK Dubrave, čime je službeno otvorila sezonu 2025./26.
S obzirom na ranija iskustva s istog gostovanja, prije same utakmice objavili smo tekst na službenoj stranici kluba, koji dijelimo i ispod ovog teksta. U tom trenutku to je bilo shvaćeno kao provokacija, odnosno kao nešto nepotrebno. Drugim riječima – “ekipa iz Zmijavaca, pretjerujete”. Bez obzira na sve što smo čuli, stajali smo iza onoga što smo napisali. S tog gostovanja vratili smo se s pobjedom 3:0.

Drugi datum je dan kada smo drugi put u istoj sezoni krenuli na gostovanje protiv NK Dubrave. Razlika između ta dva datuma je u tome što drugi put nismo ništa pisali. Očekivali smo da su stare teme i stare rane iza nas te da će konačno pobjeđivati sport, a ne nešto drugo – kao nekada. Croatia je izgubila utakmicu 2:1. Naša stručna ekipa i stožer već rade analizu onoga što smo mogli bolje na terenu i vjerujemo da ćemo već u sljedećoj utakmici biti pravi – onakvi kakvi smo i ušli u drugi dio prvenstva.

Kako ne bismo skretali s teme, naglašavamo da to nije tema ove objave. Tema je puno dublja i osjetljivija, neovisno o ligi u kojoj igramo i protivniku s druge strane. Kao i nekada prije, jučer smo ponovno svjedočili tužnim i ružnim situacijama u plemenitoj igri kakva je nogomet. Svjedočili smo i tome da su se navijači i simpatizeri suparničke momčadi javno ispričavali jer su bili svjedoci nečega s čime ne žele biti povezani.

Dečki u crnom, pogotovo oni sa zastavicama u ruci, preuzeli su utakmicu u svoje ruke i poslali poruku roditeljima da uzmu svoju djecu i napuste tribine prije kraja utakmice. Sudačkoj ekipi u sastavu Ivan Slunjski kao glavni sudac, te Marko Balen i Željko Bućar kao pomoćnici, šaljemo jasnu poruku – SRAMITE SE!

Hoćete li biti sankcionirani, suspendirani ili poslani u niže lige, kao mnogi vaši kolege ove sezone, nama ne znači ništa. Kao što smo mi vama nebitni, tako ste i vi nama još manje. No, dok god budemo postojali, pisat ćemo o vama i ovakvim pojavama.

U jedno smo sigurni – ovo je posljednji put da se ne oglasimo javno prije gostovanja kod navedenog domaćina. Takvih objava će biti, jer će NK Croatia i sljedeće sezone, svoje osme uzastopne, igrati ovu ligu i braniti dostojanstvo dalmatinskog nogometa, bez obzira na sve “komarce” koji nas pokušavaju uštipnuti.”

nk croatia
NK Dubrava Tim kabel
Nogomet
Suci
Sudačka trojka