Košarkaši Splita teže od očekivanog svladali Vrijednosnice Osijek

Otpor gostiju Splićani su slomili tek u posljednjoj četvrtini
156620370_3736534446436617_7837062685736745777_oKK Split (Facebook)

U zaostaloj utakmici 14. kola HT Premijer lige košarkaši Splita svladali su na Gripama Vrijednosnice Osijek rezultatom 86-81.

Otpor gostiju Splićani su slomili tek u posljednjoj četvrtini. Osam minuta prije kraja imali su gosti vodstvo od 69-65, ali tada domaći rade seriju od 16-2 i odlaze na 10 razlike što su u posljednjoj minuti uspjeli i sačuvati te upisati četvrtu pobjedu u nizu otkad je na klupu sjeo Milan Karakaš.

Žute su do pobjede predvodili Marin Marić sa 17 koševa, Luka Babić s 13 i Pavle Marčinković s 12 poena. Kod gostiju je najbolji bio Robert Kujundžić s 21 košem, osam skokova i šest asistencija.

Ovim susretom završen je drugi krug hrvatskog košarkaškog prvenstva. Nakon 22 odigrana kola vodeći Zadar ima učinak 18-4. Split, Cibona i Gorica imaju po 17 pobjeda i pet poraza, a u međusobnim dvobojima Splićani imaju prednost pa zauzimaju drugo, Cibona treće, a Gorica četvrto mjesto.