KUP SDŽ: Kamen pao već na prvoj stepenici

Vinjanima rulet jedanaesteraca
Vinjani – Kamen prijateljska – 021 portal

Hladna fronta i težak teren obilježili su nedjeljno poslijepodne u Vinjanima Donjim, gdje su utakmicu prvog kola kupa Splitsko-dalmatinske županije odigrali Vinjani i Kamen, koji je na Dovicu došao bez svojih ponajboljih igrača: Kovačića, Bauka i Branimira Kujundžića. Pošto su mreže ostale mirne svih 90 minuta, pobjednik je odlučen tek nakon boljeg izvođenja udaraca s bijele točke.

Prvo poluvrijeme za zaborav. Na jedinu priliku i to onu iz prekida čekali smo punih 40 minuta. Pri izravnom šutu s 18 metara prema vratima odličnog vratara Aračića, Kljenak mu je lijepo plasirao loptu u ruke i mirno se moglo otići na poluvrijeme. Na polovici utakmice već se razmišljalo kako će se otići na penale i potom negdje što brže utopliti, a onda su se od 67. minute počeli redati prilike.

Prvo je vratarima gostiju Guću udarcem unutar 16 metara s desne strane zaprijetila domaća uzdanica Klapirić, a onda dvije minute poslije Kljenak prvo pogađa gredu pa stativu, a Pijanović je neprecizan. Kamen propušta svoju vjerojatno najbolju šansu. Kljenak se u ulozi najboljeg pojedinca na terenu u redovima gostiju našao još 2-3 puta, pokušao je pomoći i novopečeni Marinović u 80. minuti, ali izgleda da je ovo bila utakmica mladog Josipa Aračića, koji se pokazao sigurnom jedinicom. Vinjani ne moraju strahovati za svog čuvara mreže.

U boljem izvođenju 11-teraca Vinjani s 3:1 prolaze u sljedeću fazu natjecanja.