KUP SDŽ: Mladost slavila u Prološcu, Primorac iznenadio Uskoke

Mladost je na Šarampovu s 3:1 svladala Mračaj
Mladost – Mračaj – izvještaj 021 portal

Prološka Mladost odigrala je danas po najavi utakmicu prvog kola kupa Splitsko-dalmatinske županije u kojoj je na svom sunčanom Šarampovu pobijedila Mračaj iz Runovića – 3:1. Vrijeme u Prološcu neobično toplo i idealno za igru. S Badnjevica ni daška povjetarca tamo negdje do početka drugog dijela.

Mladost se od početka postavila pobjednički, pa su tako već u 5. minuti ozbiljnije zaprijetili Barišiću. Mladost stvara pritisak u kaznenom prostoru i blizu vrata, Miličević je iz redova Mladosti najbliži da poentira za pogodak, lopta pored gola. Šest minuta poslije Miličević se iskupio za propust nakon što je Šakić odigrao jednu dugu loptu za njega preko polovice igrališta, uposlio ga na desnoj strani i u naletu Miličević pogađa suprotan kut, Barišić je nemoćan – 1:0. U 22. minuti Mračaj stvara dvije prilike prvo preko Mate Puljiza, potom i Marija Šimića, mreža iza Mitrovića ostaje mirna.

Početkom drugog dijela Mračaj vraća stvari na početak preko Ante Jukića u 47. minuti za 1:1, no radost za Runovićane ne traje dugo jer Mihovil Petričević s ruba 16-terca lijepim potezom u 54. minuti matira suprotan kut Barišića za 2:1, a u 85. točku na “i” postavlja Zvonimir Ribičić za konačnih 3:1.

Od preostalih utakmica kupa županije odigrane su tri utakmice pretkola i još jedna utakmica prvog kola. Primorac je u Stobreču iznenađujuće svladao Uskok 1:0 pogotkom Karla Jukića u 88. minuti, a u utakmicama pretkola prolaz u daljnju fazu natjecanja ostvarile su: Čaporice Trilj, Dalmatinac i Postira Sardi. Evo i rezultata: Primorac – Uskok 1:0, Čaporice Trilj – Prugovo 6:3, Postira-Sardi – Vrlika 6:0 i Mosor Žrnovnica – Dalmatinac 0:3.

KUP SDŽ, 1. KOLO
NK MLADOST (P) – NK MRAČAJ 3:1
STRIJELCI: Miličević – 1:0 (11), A. Jukić – 1:1 (47), M. Petričević – 2:1 (54) i Z. Ribičić – 3:1 (85).

TEKST I FOTO: DARKO LONČAR