KUP SDŽ: Vinjani pokvarili slavlje i prošli u četvrtfinale

Momčad Vinjana priredila je još jednu senzaciju
Slavlje Vinjana – 021 portal

Momčad Vinjana priredila je još jednu senzaciju. Tri dana nakon što su na svojoj Dovici u prvenstvenoj utakmici svladali momčad Imotskog, istog su protivnika izbacili i iz osmine finala kupa Splitsko-dalmatinske županije te se tako pridružili: Omladincu, Trogiru, Solinu, OSK-u, GOŠK-u i Dugopolju u daljnjoj fazi natjecanja.

Upravo jedan od navedenih može biti sljedeći protivnik momcima s Dovice, no s ovakvim gardom zadnjih dana Vinjani mogu iznenaditi i one koje već zovu kandidatima za osvajanje kupa. Oni su u utorak preko boljeg izvođenja kaznenih udaraca (4:3) i regularnih 2:2 na Gospinu docu pobijedili momčad Imotskog te mu tako pokvarili slavlje za 30-ti rođendan. Pa iako je domaćin u utakmicu krenuo nešto bolje, to mu nije jamčilo prolaz.

Imotski je poveo preko Šimića u 10. minuti, da bi samo tri minute poslije na 1:1 izjednačio sve bolji Branko Bušić. Tijekom prvog dijela nizale su se prilike s obje strane, a u 38.minuti Marin Vuksan senzacionalno pogađa za vodstvo Imotskog – 2:1. Lopta prvo ljubi stativu pa lijeve rašlje s ruba 16-terca. Početkom drugog dijela Imotski ostaje bez kartoniranog Ljubičića, koji je prethodno požutio i u 12.minuti.

Tijekom drugog poluvremena i 89. minute Imotski je bio jednom nogom u četvrtfinalu, no ubačaj Ive Bušića-Šontića s lijeve strane i autogol Stanka Topića mijenja sliku i vode Vinjane u izvođenje kaznenih udaraca – 2:2.

Na kraju junakom utakmice postaje prvi vratar gostiju Mislav Kukulj, strijelac presudnog pogotka s bijele točke za konačnih 4:3.