KUP SDŽ: Vujčić i Urania preko Kamena u drugo kolo

Urania Kamenu uzvratila za prvenstveni poraz
Urania – Kamen kup SDŽ – 021 portal

Ne ide im u prvenstvu, ali im zato ide u kupu. Nogometaši Uranije nakon samo tri dana od poraza u prvenstvu 3.HNL-Jug od Kamena u Ivanbegovini (2:0), slavila je na domaćem terenu u Baškoj Vodi protiv istog protivnika rezultatom 1:0 i tako se plasirala u drugo kolo kupa Splitsko-dalmatinske županije, gdje ih čeka nimalo lagan protivnik – GOŠK iz Kaštel Gomilice, pojačan igračima s iskustvom ujedno i bivšim igračima Hajduka. Svjestan je toga i Kamen, pa možda zbog toga nije htio srljati podno Biokova u toj odgođenoj utakmici koja se morala nadoknaditi, već se izričito fokusirati samo na prvenstvo i nedjeljno gostovanje u Opuzenu protiv uvijek nezgodnog Neretvanca.

Prvih 15 minuta igralo se toplo-hladno, dok se Mikulić iz redova Kamena nije okušao jednim iznenadnim šutom prema vratima Šapita, lopta pored gola. U 33. minuti iz slobodnjaka je pokušao iznenaditi uvijek razigrani kapetan Branimir Kujundžić, lopta ide ravno u ruke Šapitu. Mreže su odlučile mirovati na poluvremenu. Početkom drugog dijela Urania je nešto više raspoložena i nakon samo dvije minute igranja dolazi do vodstva preko Vujčića – 1:0. Barbić je htio izbiti loptu iz svog prostora, pad koncentracije očito je učinio svoje te se Barbić poskliznuo, što vješto koristi Ivan Vujčić i dovodi Uraniju do pobjedničkog pogotka i prolaska u drugo kolo natjecanja.

Minutu poslije Vujčić je opet opasan po vrata Barbića, dobar šut po sredini, lopta iznad gola. Do kraja još gledamo dvije prilike s obje strane. Nenadić se okušao u 50. minuti udarcem s desna, na lopti je siguran Šapit. Urania pokazavši neko drugo lice nakon poraza u Ivanbegovini želi još jedan pogodak u mreži Barbića. U 70. minuti je zamirisalo kada se po lijevoj strani probio Barać, napravio sve za Slunjskog koji to prati, ali u prevelikoj želji za pogotkom ne realizira priliku do kraja pred samim vratima Frane Barbića te rezultat ostaje nepromijenjen.