KVALIFIKACIJE ZA DRUGU LIGU Velikih 2:0 Junaka u Slavonskom Brodu

Slavonski Brod: Kvalifikacijska utakmica za ulazak u 2. HNL, NK Marsonia – NK JunakIvica Galovic/PIXSELL

Nogometaši sinjskog Junaka napravili su veliki korak prema Drugoj ligi, nakon što su u Slavonskom Brodu, u prvom kvalifikacijskom ogledu, svladali Marsoniju 2:0.

Iako je u ovakvim utakmicama nerijetko domaći teren veliki plus, Marsonia takvo što u subotnjih 90 minuta nije uopće iskoristila. Brođani su diktirali tempo igre, ali je Junak izuzetno opasno prijetio iz kontranapada.

U 33. minuti je, pak, Stipe Barać dočekao ubačaj na drugoj stativi i zabio za 1:0 gostiju, dok je u 79. Jakov Marunica žestoko opalio s više od 20 metara i pogodio za 2:0.

Marsonia nijednu od prilika nije uspjela pretvoriti u pogodak i čeka je strahovito teško gostovanje u Sinju i nada da može anulirati ovaj veliki minus iz domaćeg ogleda.

Uzvratni dvoboj na rasporedu je za sedam dana u Sinju.