Leko: Vjerujem u tempo, agresiju i kolektivni nogomet, fokus je na tome

Ovako je strateg Bijelih prokomentirao susret
2023-01-11-19-57-9434-Robert Matić / Hajduk.hr

Hajduk je ostvario pobjedu i u drugoj pripremnoj utakmici u Istri, momčad Ivana Leke s 3:2 svladala je mađarskog prvoligaša MOL Fehervar, u susretu koji je trajao 120 minuta (2 poluvremena po 60). Ovako je strateg Bijelih prokomentirao susret.

-Vidimo dosta dobrih stvari, ali i stvari koje moraju biti bolje. Fokus nam je na fizici, tempu, ritmu. Bio je plan da svakome damo po 60 minuta. Dosta dobro i zanimljivo je to izgledalo, ima puno stvari koje moraju i bit će bolje. Rekao sam momcima od prvog dana da kad dođe novi trener da je laž kako svi kreću od nule. Svatko ima svoj status, ali to ne znači da to nekome garantira nešto. Svima ćemo otvoriti vrata. Vrlo jednostavno, tko bude najbolji na treninzima i utakmicama, taj će igrati. Vjerujemo da trebamo imati 16-17 prvotimaca, da je između njih konkurencija i da možemo odabrati- kazao je trener Leko nakon pobjede protiv Fehervara.

U prvoj utakmici njegova momčad pobijedila je Radomlje, trenutno se Hajduk nalazi na sredini istarskog dijela priprema, a trener je zadovoljan kako su igrači odgovorili na njegove zahtjeve.

-Jako sam zadovoljan s atmosferom, body-languageom igrača. Mogli smo izabrati lakši put, nasloniti se na stvari koje su bile dobre, ali želiš nešto u što vjeruješ. Vjerujem u tempo, agresiju, kolektivni nogomet. To je teže postići, ali s dobrim radom i vjerom mislim da ćemo doći tamo gdje trebamo. Imamo još par dana treninga, dvije utakmice. Fali nam četiri-pet igrača, želimo ih što prije dovesti. Otišlo nam je dosta igrača. Dali smo na pripremama priliku mladima koji su dobri. Ugodno sam iznenađen, po prvi danima vidjeli smo tri do četiri mlada igrača koji mogu konkurirati, biti među 22 igrača. Na njima je da shvate kako je juniorski nogomet završen, čeka ih težak rad i prilika koju moraju uzeti. Sve je na njima- zaključio je.