Loš start Hrvatske u Ligi nacija

Portugal je Vatrene porazio s 4:1

Hrvatska nogometna reprezentacija porazom 4:1 od Portugala u Portu u susretu 1. kola skupine 3 Lige A započela je svoj nastup u drugom izdanju Lige nacija.

Nakon uvodnih deset minuta krenula je prava opsada od strane Portugalaca. Hrvatski vratar Livaković se suočio sa stotinu muka, a prijetili su doslovno svi domaći nogometaši, a hrvatska obrana kapitulairala je u 41. minuti kada vrlo lijepo je s 20-ak metara pogađa Joao Cancelo.

Portugal je u nastavku brzo povećao vodstvo, u 58. minuti je Diogo Jota zabio za 2:0, dok je s 20-ak metara Joao Felix u 70. povećao na 3:0.

Hrvatska je odigrala slabo i beskrvno te nije ozbiljno zaprijetila domaćinu sve do same završnice. U 87. minuti je pokušao Brozović, dok je u 91. Bruno Petković ipak zabio počasni pogodak i barem za nijansu popravio dojam ovog susreta.

No, u zadnjim sekundama je još zabio i Andre Silva za konačnih 4:1.

Za tri dana Hrvatska će u susretu 2. kola gostovati u Saint-Denisu protiv svjetskog prvaka Francuske, još jedne reprezentacije koju nikada nije pobijedila.