Poraz na proljetnoj premijeri

Loš start Kamena, Kovačiću poništen pogodak za izjednačenje

Po izrazito lošem i natopljenom terenu u Ivanbegovini, domaći Kamen nije izdržao nalete Zadrana do kraja
Kamen – Zadar izvještaj 021 portal

Po izrazito lošem i natopljenom terenu u Ivanbegovini, domaći Kamen nije izdržao nalete Zadrana do kraja. Prvih sat vremena čvrsta igra, ali prvi pogodak Zadra remeti ritam i raspoloženje domaćina. Kamen se dobro postavio i s obzirom na uvjete prvih 45 minuta igrao očito na nulu.

U prvoj minuti slabašan udarac Kljenka u blizini 16-terca, u 9. jalov udarac glavom Roka Kujundžića ispred zadarskih vrata, Matasović je to lako pokupio. Zadrani su prvi šut prema Guću uputili u 24. minuti preko Gregova, s pet metara otklanja Guć. Mreže na poluvremenu miruju, a u nastavku Zadar gospodari terenom i u 62. minuti dolazi u vodstvo preko prvog pogotka Vukadinovića glavom za 0:1.

Kamen je brzo reagirao i uzvratio pogotkom povratnika u redove Kamena Mira Kovačića, 1:1, ali vrlo kratko. Sudac je prema mnogima poništio čist pogodak što je izazvalo negodovanje i promijenilo kompletnu sliku utakmice. U 77. minuti Serbinov je napravio akciju za Luetića, Guć je matiran drugi put za novo vodstvo Zadrana – 0:2. Zadrani nisu stali na tome i nakon dobro odrađene akcije u 81. minuti i tercetu Grgić-Vukadinović-Kordić, nakon čega je Guć obranio, u 85. minuti dolaze do 0:3 još jednim pogotkom Ante Vukadinovića. Guć je 1 na 1 s njim bio nemoćan.

Iako je rezultat 2:3 bio najrealniji, utješan pogodak u 91. minuti za Kamen postiže novopridošli Marino Sabljić opalivši po sredini s 15 metara. Kamen tako nije dobro otvorio proljetnu sezonu, a već sljedeće kolo mora Omišu u goste.

Rezultati 16. kola 3. NLJug: Zagora – Junak 3:1, Vodice – Split 6:0, Uskok – Omiš 2:1, GOŠK Kaštela – Zmaj 3:0

3. NL JUG, 16. KOLO
NK KAMEN – HNK ZADAR 1:3
STRIJELCI: 0:1 Vukadinović (62), 0:2 Luetić (77), 0:3 Vukadinović (85), 1:3 Sabljić (91)