LOVRE KALINIĆ, opet među vratnicama: Hvala suigračima na pobjedi, to je najvažnije

Hajdukov kapetan Lovre Kalinić nakon godinu dana ponovno se vratio na vrata Hajduka u pobjedi protiv Jadrana LP u Pločama. Iskusni vratar zbog ozljede križnih ligamenata koljena propustio je veći dio prošle sezone, a danas je prvi put branio u jednoj službenoj utakmici te je svoj posao odradio na visini zadatka.
-Dugo sam se spremao za ovaj dan kada ću ponovno stati na gol. Hvala suigračima na pobjedi, to je najvažnije. Znali smo da su oni ozbiljna ekipa s ozbiljnim trenerom koji je mene vodio u Hajduku. Imali smo nekoliko šansi u prvom poluvremenu, ali nismo ih iskoristili. Njihov vratar je odlično reagirao u nekoliko situacija, a od svih prilika na kraju je pao autogol i otvorio nam prolazak dalje- kazao je kapetan Bijelih pa se okrenuo budućnosti.
-Trener je došao prije sedam dana i nismo imali vremena pohvatati sve njegove ideje. Idemo korak po korak. Prvenstvo je maraton. Idemo iz tjedna u tjedan, nema žurbe i donošenja zaključka prerano.
Posebno se osvrnuo na ozljedu Darija Melnjaka, izuzetno važnog igrača u Hajdukovoj svlačionici. Lovre je uspješno sanirao istu ozljedu i sigurno će biti velika potpora Dariju tijekom rehabilitacije.
-To nam je veliki udarac. Dario je odličan igrač i dobri duh svlačionice. Čim se dogodilo, odmah sam znao o čemu se radi jer sam isto i sam doživio. Iznenadilo me što je nastavio utakmicu. Ali to je Dario, to je njegov mentalitet. Nikad se ne predaje. Želim mu što brži oporavak, čekamo ga- poručio je Kalinić.