Marin Čilić plesao na rubu ponora

Čilić preokretom do drugog kola
Zagreb: Kvalifikacije Davis Cupa, Hrvatska – Indija, Marin Čilić – Sumit NagalGoran Stanzl/PIXSELL

Marin Čilić, jedini hrvatski tenisač u pojedinačnoj konkurenciji olimpijskog turnira u Tokiju, velikim je preokretom stigao do plasmana u 2. kolo pobijedivši Brazilca Joaa Menzesa (ATP – 217.) sa 6-7 (5), 7-5, 7-6 (7)  nakon tri sata i 23 minuta igre.

Nakon što je izgubio prvi set u kojem je propustio tri prilike za ‘break’ kod 5-5, a potom poveo 3-0 u ‘tie-breaku’, samo da bi izgubio šest poena zaredom, Mairn Čilić je u sedmom gemu drugog seta izgubio servis i na svojim četvrtim olimpijskim igrama bio na putu prema najvećem razočaranju kad je 217. tenisač svijeta Joao Menezes poveo 5-3.

Brazilski 25-godišnjak, koji nikada nije zaigrao u glavnom ždrijebu nekog Grand Slam turnira i samo jednom nastupio te izgubio u 1. kolu na razini ATP Toura, a za nastup u Tokiju trebao je pozivnicu ITF-a, došao je na dva poena od pobjede nad osvajačem Grand Slam trofeja i Davis Cupa. No, Čilić je u tim trenucima zadržao hladnokrvnost te dočekao da i njegov suparnik popusti pod pritiskom senzacionalne pobjede koja mu se smiješila. Kad je Brazilac servirao za plasman u 2. kolo, Čilić je došao do prvog ‘breaka’ u meču i taj niz nastavio sve do vodstva 5-0 u trećem setu.