Maroko zaprijetio u početku, Hrvatskoj na kraju uvjerljiva pobjeda

Nakon katastrofalnog početka, u nastavku su stvari sjele na svoje mjesto
Hrvatska protiv Maroka u posljednjoj utakmici skupine SP-aPixsell/PIXSELL

Hrvatski rukometaši pobijedili su Maroko s 36-24 u posljednjoj utakmici prvog kruga Svjetskog prvenstva i s dva boda odlaze u drugi krug natjecanja u Malmö, gdje ih već u četvrtak čeka dvoboj protiv Danske.

Iako su Marokanci u 14. minuti imali prednost od pet pogodaka (9-4), Hrvatska je već do poluvremena okrenula rezultat (15-13), a u drugom dijelu pokazala svoju nadmoć.

Najbolji igrač Hrvatske u zadnjem nastupu u Husqvarna Gardenu u Jönköpingu bio je Luka Cindrić koji je postigao devet pogodaka. Marin Jelinić je postigao pet golova, a po triput su se u strijelce upisali Josip Šarac, Igor Karačić, Luka Šebetić, Ivan Martinović i Filip Glavaš. Dino Slavić je sakupio osam obrana. Kod Marokanaca su prednjačili Rezzouki Reida i Hicham El Hakimy s po pet pogodaka.