MEMORIJAL “ANTE BRUNO BUŠIĆ”: Mladost u finalu bolja od Mračaja

Mladost je u finalu turnira u Vinjanima Donjim svladali momčad Mračaja 2:0, pogodcima Petra Metera u 85. i Domagoja Milovića u 89. minuti
Finale 2020 Mladost – Mračaj

Nogometaši prološke Mladosti pobjednici su 28. memorijala koji se igra u čast velikana „Ante Bruna Bušića”. Oni su u finalu turnira u Vinjanima Donjim svladali momčad Mračaja 2:0, pogodcima Petra Metera u 85. i Domagoja Milovića u 89. minuti.

Prvo poluvrijeme bilo je bezidejno i bez pogodaka. Vrijedi izdvojiti dvije šanse Mladosti i tek jednu Mračaja, koji je prvi ozbiljniji udarac prema vratima najboljeg vratara turnira Duje Biuka uputio u 35. minuti susreta preko Ćapina, dok su na drugoj strani Kljenak i Milović pokušali ugroziti Ljubičića.

U drugom dijelu finala Mračaj je podigao nivo igre, ali to očito nije bilo dovoljno. Ubitačni tempo utakmica posljednjih dana učinio je svoje, što su Proložani vješto kaznili prvo u 85. minuti preko Metera, a onda i četiri minute poslije preko Milovića odlučili pobjednika ovogodišnjeg memorijala „Ante Bruno Bušić”, na Dovici.

Za najboljeg igrača turnira proglašen je Danijel Češljar (Mladost), najbolji strijelac turnira je Mario Šimić (Imotski), dok je najbolji vratar spomenuti Duje Biuk (Mladost).

Treće mjesto turnira osvojio je Kamen, nakon što je u nešto zanimljivijoj utakmici za 3.mjesto uspio pobijediti Imotski 3:2.