Mladost glatko kroz Runoviće

Mladost je kroz Pojilo prošla glatko i neokrznuto, Mračaj bez ideja izuzev pojedinca Glavine, koji se trudio ublažiti rezultat
Mračaj – Mladost – izvještaj 021 portal

Najefikasnija utakmica 16. kola 1. ŽNL igrala se u subotu u Runovićima. Mladost je kroz Pojilo prošla glatko i neokrznuto, Mračaj bez ideja izuzev pojedinca Glavine, koji se trudio ublažiti rezultat. Za domaćina kola su niz obližnju rijeku Vrljiku krenula nizbrdo još od samog početka.

Pogotke je načeo u 2. minuti tercet Dračar-Češljar-Ribičić. Duje je opet zaslužan za vodstvo Proložana – 0:1 do 23. minute kada za 0:2 pogađa brzonogi Tolić s 20 metara u desne rašlje. Istina, probao je i Mračaj nešto u 14. minuti preko Josipa Gudelja. Izvrtio je protivnika lijevo-desno, dobar pokušaj s 18 metara, lopta pored gola. Šimić u 29. minuti prolazi desnom stranom, dolazi sve do vrata Matića, Glavina je to loše zahvatio i propada prilika Mračaja, posljednja u prvom dijelu. Naravno, sve im se to vratilo novim pogotkom gostiju iz Prološca. Barišić je matiran po treći put, strijelac za 0:3 u 44. minuti – Miličević.

Dominacija Proložana nastavlja se od 65. minute kada Duje Ribičić lijepo pod gredu s 12-13 metara pogađa za 0:4, a za dobar korner zaslužan je Tomas. Mračaj je u dva navrata preko Jure Glavine pokušavao maknuti se s nule. U 47. minuti dobra putanja lopte s lijeve strane, lopta ljubi gredu, a Matić loptu otklanja prstima. Kad već ne ide tako, Glavina u 72. minuti pokušava prizemnim udarcem nakon prekida, Matić brani, a Mračaj je već umoran od svega.

Predaja i umor domaćina donijeli su Proložanima još dva pogotka u dvije minute. Mlađi Ribičić (Zvonimir) u 83. minuti na sredini je terena, loptu plasira do Nikole Matića koji je neumoljiv za 0:5, a samo dvije minute poslije Petar Meter pogađa za konačnih 0:6, čime je Mladost na Pojilu poboljšala svoju dosadašnju statistiku.

Ostali rezultati: Omiš – Imotski 4:1, Val – Primorac 2:0, Omladinac – Tekstilac 4:0, Jadran (KS) – OSK 0:1

1. ŽNL, 16. KOLO
NK MRAČAJ – NK MLADOST 0:6
STRIJELCI: 0:1 D. Ribičić (2), 0:2 Tolić (23), 0:3 Miličević (44), 0:4 D. Ribičić (65), 0:5 Matić (83) , 0:6 Meter (85).

TEKST I FOTO: DARKO LONČAR