Zanimljive i neizvjesne utakmice Kupa

Mladost preokrenula, Kamen presudio sam sebi, Vinjanima i Imotskom reflektori?

Kamen je imao vodstvo od 2:0, da bi Proložani u sudačkoj nadoknadi stigli do izjednačenja, a kasnije i pobjede u lutriji jedanaesteraca
Kamen – Mladost kup SDŽ2

Svega je bilo u srijedu na imotskim travnjacima u utakmicama nogometnog kupa Splitsko-dalmatinske županije. U Ivanbegovini sunčano, teren dobar za igru, koje nije nedostajalo. Prvih 10-ak minuta držala se ravnoteža između Kamena i Mladosti, ali glavni igrač prvog dijela svakako je bio novak u redovima Kamena Kristijan Stanić, o kojem su i prije samog dolaska imali riječi hvale.

Riječ je naime o bivšem igraču mostarskog Zrinjskog. Čovjek jednako dobro igra nogom i glavom, a vidjeli smo i škarice. Od četiri-pet mogućnosti za pogodak, uspio je realizirati dva, dok mu je kod trećeg svirano zaleđe. Proložani su krenuli prvi i već u 4. minuti preko Ribičića zaprijetili vratima Đereka. Tri minute poslije zaprijetio je i Kljenak s 15 metara, obranio je Čamber. U 15. minuti Međugorac je probio lijevu stranu i poslao Staniću poluvisoku loptu, Stanić ju pored stative plasira u mrežu, ali pogodak ne vrijedi. U 27. minuti Kljenak je opet glavni na terenu, prvo bezuspješni šut u golmana, potom lopta iz kornera na glavu Stanića – 1:0. Pred samo poluvrijeme u 45. minuti Stanić se ponovno nakon uspješnog loba Čambera upisuje u strijelce za mirno vodstvo Kamena – 2:0.

Kamen tu kao da je stao i već se pomirio s pobjedom jer od 48. minute Mladost kreće u ofenzivu. Dobar pokušaj Matića škaricama, lopta pored gola. Nekadašnji tercet Kamena, a sva trojica Proložani Tolić-Češljar-Dračar zadavao je probleme Crnima. U 54. minuti Tolić se vrtio oko 16-terca, loptu šalje po sredini i iznad vrata, da bi Češljar u 92. minuti kad je već Kamen proglasio pobjedu prvotno smanjio na 2:1, a samo dvije minute poslije Klarić-Dračar svoju momčad projektilom s 20-ak metara i 2:2 odveo na uspješno izvođenje penala (6:5) i u sljedeću fazu natjecanja.

Drugi imotski derbi u Vinjanima Donjim išao je u korist Divu s Gospina doca prvih pola sata, a onda su pri vodstvu 0:2 presudili očito loši reflektori. Informacije s terena govore da će o nastavku ove utakmice odlučiti Savez. I u Kaštelima nije prošlo bez penala.

Donosimo rezultate odigranih utakmica GOŠK Kaštela – Jadran (KS) 1:1 – 6:5, Jadran (S) – Split 1:4, Sloga (M) – Poljičanin 1921 6:2, Vinjani – Imotski – 0:2 (prekid u 31.min).

KUP SDŽ
NK KAMEN – NK MLADOST (P) 2:2 (5:6-11m)
STRIJELCI: 1:0 Stanić(28), 2:0 Stanić(45), 2:1 Češljar(92), 2:2 Klarić-Dračar(94)

TEKST I FOTO: DARKO LONČAR