Odigrano 26. kolo 1. ŽNL

Mladost se u Prološcu raspištoljila, Valu poraz u Imotskom

Čak devet pogodaka vidjeli smo u subotu u Prološcu na utakmici posljednjeg 26. kola u kojem je Mladost ugostila Orkan iz Drugog Rata
Mladost – Orkan – izvještaj 021 portal

Završila je još jedna nogometna sezona u 1. ŽNL. Čak devet pogodaka vidjeli smo u subotu u Prološcu na utakmici posljednjeg 26. kola u kojem je Mladost ugostila Orkan iz Drugog Rata. Proložani su se raspištoljili od početka i u prvih pola sata već imali visok rezultat.

Odlična igra od noge do noge, neopterećena za jedne i druge. Golovi padali kao kruške, a igralo se kao da je 0:0. U 5. minuti Ivan Lončar-Pendo načeo je mrežu gostiju iz Dugog Rata lijepim pogotkom s vrha 16-terca i po sredini – 1:0. Na 2:0 povisuje Danijel Češljar nakon okreta po sredini. I on se pobrinuo da pogodak ne bude sasvim običan i preblizu gola. S 18 metara u lijevu stranu i blizu stative za novo vodstvo. Samo 10 minuta iza već je 3:0. Strijelac je opet Lončar, ovog puta sa samog vrha peterca u suprotni kut. Nakon tri uzaludna pokušaja Matić je iz četvrtog uspio probiti gostujućeg vratara Marušića s ruba 16-terca u lijevu stranu 4:0.

Nisu Proložani stali na tome. U onom raspoloženju pred sam odlazak na poluvrijeme peti put paraju mrežu Marušića. Grgić se pobrinuo za akciju, Tomas 1 na 1 s Marušićem, okret na petercu – 5:0. U 60. minuti raspoloženje nakon 6:0 i pogotka Nenadića je malo splasnulo. Mikulić glavom u 69. minuti pogađa za 6:1, u 81. Mladost se vraća preko Grgića na 7:1, a u 86. minuti Lovre Lukić postavlja konačnih 7:2. Odavno nije ovako opuštajuće odigrano na Šarampovu.

Ostali rezultati 26. kola: Imotski – Val 4:2, Jadran KS – Mračaj 3:1, Tekstilac – Uranija 1:1, OSK – Poljičanin 3:2, Omladinac – Primorac (S) 1:1.

1. ŽNL, 26. KOLO
NK MLADOST – NK ORKAN 7:2 (5:0)
STRIJELCI: 1:0 Lončar (5), 2:0 Češljar (13), 3:0 Lončar (23), 4:0 Matić (29), 5:0 Tomas (41), 6:0 Nenadić (60), 6:1 Mikulić (69), 7:1 Grgić (81), 7:2 Lukić (86).