Mladost u četvrtfinalu kupa nakon penala, Vinjani šokirali Hrvace

Imotska krajina imat će (za sada) dva nogometna predstavnika u četvrtfinalu kupa Splitsko-dalmatinske županije (čeka se na zmijavačku Croatiju)
Tolić slobodnjak Mladost – Primorac – 021 portal

Imotska krajina imat će (za sada) dva nogometna predstavnika u četvrtfinalu kupa Splitsko-dalmatinske županije (čeka se na zmijavačku Croatiju). Nakon što su u utorak Vinjani iznenađujuće u Dugopolju svladali uvijek neugodne Hrvace 2:1, Mladost je u srijedu na svom Šarampovu deklasirala stobrečki Primorac udarcima s 11 metara 5:4, dok je u regularnom vremenu završilo 2:2.

U Prološcu tvrđe od očekivanog. Poznanici iz 1. ŽNL susreli su se i u osmini finala kupa županije. Mladost je u vodstvo doveo iskusni Duje Ribičić u 42. minuti, da bi Stobrečani izjednačili preko Kolovrata na 1:1, koji, zanimljivo, vuče korijene iz ovog kraja. Lijeva strana Mitrovića u 49. minuti bila je slobodna, Kolovrat se odlučio na šut s nekih 20 metara i pogodio za izjednačenje. Mladost je brzo uzvratila preko Tolića u 56. minuti iz prekida s ruba 16 metara, da bi za 2:2 u 88.minuti opet pogodio Kolovrat sjajnim udarcem s 20-tak metara od stativu. Odličan pogodak!

I Mladost je imala odličnu priliku u 28. minuti. Gredu s oko 15 metara i udarcem po sredini pogodio je Petar Meter. Ni druge utakmice nisu prošle bez penala. Slaven Trogir izbacio je treće-ligaša Slogu iz Mravinaca na njihovom terenu. Nakon regularnih 0:0, Slaven je bio bolji udarcima s 11 metara 4:2, dok je Dugopolje pobijedilo Val 2:1, a još jučer istim rezultatom Split je iz Parka mladeži poslao Zmaja natrag u Makarsku.

Osminu finala kupa SDŽ još moraju odigrati: Junak – Urania, OSK – Mosor Sveti Jure i Solin – Croatia.

KUP SDŽ
NK MLADOST (P) – NK PRIMORAC (S) 2:2 (5:4)
STRIJELCI: 1:0 Ribičić (42), 1:1 Kolovrat (49), 2:1 Tolić (56), 2:2 Kolovrat (88).