Očekivana pobjeda Mladosti

Mladost uvjerljiva protiv neuvjerljivog Poljičanina, Mračaju bod u Sinju

Na Šarampovu mreže su tresli: Lončar, Tolić, Matić i Kokić, a utakmica je, zanimljivo, prošla bez ijednog kartona
Mladost – Poljičanin – izvještaj 021 portal

Poslije izborne skupštine, u Prološcu je uslijedila i prvenstvena utakmica 22. kola 1. ŽNL u kojoj je Mladost očekivano slavila protiv prvog favorita za ispadanje iz lige, neuvjerljivog Poljičanina s 4:0. Na Šarampovu mreže su tresli: Lončar, Tolić, Matić i Kokić, a utakmica je, zanimljivo, prošla bez ijednog kartona.

Iako se Poljičanin dobro držao u obrani, prema vratima mladog Antonija Matića zapucali su tek jednom iz prekida u 39. minuti preko Mihovila Kljenka s malo više od 20 metara. Proložani su se mučili dobrih pola sata, imali čak i stativu Nikole Matića u 16. minuti, a onda jedna dobra i direktna lopta Tomasa za Lončara probija po sredini mrežu Mužinića – 1:0. Pred sami odlazak na odmor u 43. minuti Tolić sa sedam metara ponovno para mrežu Mužinića za 2:0.

U nastavku ne gledamo atraktivan nogomet već samo nova dva pogotka Mladosti preko Matića u 53. minuti – 3:0 i Kokića u 63.minuti – 4:0.

Ostali rezultati 22.kola: Tekstilac – Mračaj 2:2, Jadran Tučepi – Omladinac 2:1, Jadran KS – OSK 2:1, Orkan – Slaven Trogir 0:2.

Val i Uranija igraju sutra (nedjelja) u 17 sati, dok kolo u utorak na Gospinu docu zatvaraju Imotski i Primorac Stobreč.