Mračaj dominirao nad Kaštelanima, Slaven se mučio s Tekstilcem

Mračaj je u 22. kolu uvjerljivo s 4:1 svladao na Pojilu Jadrana iz Kaštel Sućurca
Mračaj – Jadran KS – izvještaj 021 portal

Namirisali smo dobru utakmicu u nedjelju poslijepodne u Runovićima i pogodili. Mračaj je u 22. kolu uvjerljivo s 4:1 svladao na Pojilu Jadrana iz Kaštel Sućurca, treću momčad na tablici 1. ŽNL i igrom sve iznenadio. Prvo poluvrijeme na terenu boravio je samo Mračaj.

Već u 8. minuti Mračaj je poveo preko Marija Šimića nakon odlične akcije Glavine i njegovog proboja po lijevoj strani. Šimić je siguran egzekutor – 1:0. Igrala se 17. minuta kada je Duje Ždero uspio pogoditi za novo vodstvo Plavih. Gužva je pred vratima nesigurnog Bartulovića, a u cijeloj toj gužvi na petercu najbolje se snalazi upravo Ždero i prizemnim udarcem matira lijevi kut Bartulovića – 2:0. Do 35. minute pala su još dva pogotka u mreži Bartulovića. Glavina je opet najzaslužniji za odličnu asistenciju, ovog puta iz prekida i s nešto više od 20 metara pogađa samog Bartulovića, kojem lopta ispada iz ruku, Ljubić je to dobro pratio i natjerao Bartulovića da treći put vadi loptu iz mreže. U 34. minuti Glavina je još jednom odličnom loptom uposlio Žderu koji opet poput lisice vreba oko peterca. Ždero je drugi put pronašao put do mreže i to je 4:0 pred odlazak na poluvrijeme.

Za Mračaj nastavak nije dobro počeo. U 51. minuti zbog navodnog igranja rukom u kaznenom prostoru Jadran preko udarca s bijele točke dobiva priliku da ublaži rezultat što i čini preko Šiškova – 4:1. Tri minute poslije Šimić je u novoj prilici za pogodak. Probio je desnu stranu, ušetao se blizu vrata, ali njegova lopta prolazi pored gola. U 88. minuti još valja izdvojiti sjajan okret Petra Krešimira Puljiza pred vratima Bartulovića u kaznenom prostoru, reagirao je uspješno gostujući vratar za kraj susreta.
Još su igrali: Tekstilac Sinj – Slaven Trogir 2:3

1.ŽNL, 22.kolo
NK MRAČAJ – HNK JADRAN (KS) 4:1
STRIJELCI: 1:0 Šimić (8), 2:0 D. Ždero (17), 3:0 Ljubić (27), 4:0 D. Ždero (34), 4:1 Šiškov (51)

TEKST I FOTO: DARKO LONČAR