Mračaj jači od Orkana, potop Vinjana u Trogiru

Pogodak odluke na Pojil pao je u 33.minuti i djelo je kapetana Tihomira Vodanovića
Mračaj – Orkan izvještaj 021 portal

Nogometaši Mračaja u subotu su u sklopu 18. kola 1. ŽNL u Runovićima svladali momčad Orkana iz Dugog Rata minimalnim rezultatom 1:0 i tako došli do važnih bodova. Pogodak odluke pao je u 33.minuti i djelo je kapetana Tihomira Vodanovića.

Mračaj je u ovoj utakmici bio bolja momčad i stvarao šanse uglavnom preko Glavine, dok je Orkan zapuhao tek pred kraj i s dvije prilike pokušao bezuspješno doći do boda. Krenulo je slabašnim udarcem Duje Ždere u 3.minuti, a već minutu poslije slijedi prvi projektil Jure Glavine iz prekida. Bilo je blizu vrata i iznad njih. U 5.minuti okušao se Ljubić, a onda sve do 27.minute i drugog projektila Glavine iz slobodnjaka utakmica miruje. Nakon što je Glavina ispucao svoje neuspješne projektile prava lopta stiže u 33.minuti. Većinu posla Glavina je odradio sam, prebacio loptu Vodanoviću koji čeka ispred vrata Mate Marušića i plasira ju prizemno u lijevi kut Marušića za konačnih – 1:0.

U 55. minuti Orkan ostaje bez igrača manje. Isključen je Buljević, a u 85.minuti dolaze do prvog i ne odveć jakog udarca prema vratima Barišića. S 10 metara okušao se Šarić, a u 90-toj i Klarić. Lopta s 20 metara završava iznad gola. Mračaj je mogao do drugog pogotka i u 87.minuti. Šimić je pretrčao svog čuvara, potom iz kaznenog prostora planirao gađati desne rašlje, lopta iznad gola.

Imotski je u Vranjicu izgubio od Omladinca 1:0, mreže su mirovale u Sinju između Tekstilca i OSK-a, dok su Vinjani doživjeli fijasko u Trogiru od Slavena – 7:1.