Mračaju prva pobjeda u prvenstvu, kiks Imotskog u Gospinu docu

Hladno i pomalo vjetrovito vrijeme Orkanu nije pomoglo da se iz Runovića vrati kući neporažen
Mračaj – Orkan – izvještaj 021 portal

Hladno i pomalo vjetrovito vrijeme Orkanu nije pomoglo da se iz Runovića vrati kući neporažen. Mračaj je na svom Pojilu došao do prve ovosezonske pobjede nakon 13 odrađenih kola u 1. ŽNL i praktički sve riješio u 10 minuta. Tokom zimske stanke u klubu su se prema viđenom očito vukli dobri potezi. Tri pojačanja s područja susjedne Hercegovine opravdala su očekivanja u utakmici s Orkanom, koji apsolutno ničim nije pokazao kako ima namjeru kući otići s punim plijenom iz Runovića. Tek jedna prilika pružila se gostima iz Dugog Rata i to u 80.minuti, kada Voloder nije uspio zahvatiti jednu loptu u blizini vrata Ivana Barišića.

Već u prvoj minuti kapetan Petar Biočić dovodi Mračaj u vodstvo – 1:0. Nije bilo teško poslati loptu u mrežu ispred samih vrata Fabijana Marića. Nakon samo deset minuta igre, novi pogodak. U 16 metara Ante Pinjuh prebacio je loptu preko vratara Orkana i lijepim lobom pogodio za vodstvo Mračaja – 2:0. Prvijenac za Pinjuha u dresu Mračaja. Početkom drugog dijela Mračaj je imao još jednu priliku preko Josipa Gudelja, lopta pored gola.
Unatoč blagom padu forme, Mračaj je do kraja utakmice uspio zadržati vodstvo i tako uzeti prva tri boda pred susret s vodećim GOŠK-om u na gostovanju u Kaštel Gomilici.

Imotski pak nije bio te sreće da okonča susret s Jadranom iz Tučepa pobjedom. Na Gospinu docu završilo je 0:2.