Mračaju sudba Kamena, OSK se prošetao Runovićima

Mračaj – OSK – izvještaj 021 portal

Nešto slično kao i Kamen nedavno protiv kaštelanskog GOŠK-a Mračaj je prošao u subotu na svom terenu u Runovićima protiv OSK-a, novaka u ligi koji se doslovno prošetao Pojilom sa šest lakih komada. U Runovićima je završilo 1:6.

Iako smo očekivali borbeniji gard domaćina i tvrdu utakmicu, to se nije dogodilo. U svega 10 minuta Mračaj je uspio primiti tri pogotka u mreži Barišića. Prvih 28 minuta, istina, bilo je tvrdo, no poslije prvog pogotka i vodstva gostiju iz Otoka preko Marinovića s 10-tak metara, Mračaj je samo na trenutke davao znakove života. Glavina je pokušao iznenaditi odmah poslije primljenog pogotka u 31. minuti unutar 16-terca, dobra obrana iskusnog Pavla Vugdelije, a probao je i Marijanović iz prekida. Nakon duge lopte sa sredine terena u 35.minuti Bašić-Šiško lako zaobilazi domaćeg vratara Barišića i to je 2:0.

Niti dvije minute nakon toga isti igrač povisuje na 3:0, što je ujedno i rezultat poluvremena. Izmjene Mračaju nisu pomogle u nastavku da promijeni politiku igre. Lešina je na klupi pokušao sve, ali nije išlo. U 50.minuti Glavina je opet pokušao bezuspješno iznenaditi Vugdeliju s vrha 16 metara, a u 71.minuti Matijašević je pogodio za 4:0, nakon što mu je Bašić-Šiško napravio većinu posla po desnoj strani, a ovaj to samo ispred vrata poslao u mrežu.

U 81 odnosno 82.minuti Mračaj je deklasiran s dodatna dva pogotka u mreži Barišića prvo preko Žižić-Guše, a onda i Milanović-Trape za 6:0. Ipak, koliko – toliko utješni pogodak u 89.minuti preko Šimića koji je probio desnu stranu, a potom servirao Glavini za pogodak, Mračaj dolazi do konačnih 6:1.

11 pogodaka u mreži Mračaja i u dvije utakmice, baš poput Kamena.

Ostali rezultati: Omiš – Vinjani 3:0, Slaven Trogir – Jadran Tučepi 4:0, Jadran Kaštel Sućurac – Orkan 3:1 i Tekstilac – Mladost 1:4.

1. ŽNL, 4. kolo
NK MRAČAJ – NK OSK 1:6
STRIJELCI: 1:0 – Marinović (28), 2:0 – Bašić – Šiško (35), 3:0 – Bašić – Šiško (36), 4:0 – Matijašević (71), 5:0 – Žižić-Gušo (81), 6:0 – Milanović – Trapo (82), 6:1 – Glavina (89).