31. Memorijal Bruna Bušića

Müller iz Ivanbegovine odveo Kamen u finale

Kamen je na Dovici s 4:1 svladao Vinjane
Turnir ABB – Kamen- Imotski otvaranje – 021 portal

U Donjim Vinjanima na zelenoj „Dovici“, u četvrtak je počeo 31. Memorijalni nogometni turnir „Ante Bruno Bušić“, kojeg su otvorili domaćin NK Vinjani i NK Kamen. Pogotcima Nenadića, Kljenka i dva puta Marka Kujundžića, Crni su se plasirali u finale ovogodišnjeg memorijala i tako se revanširali domaćinu za lanjsko izgubljeno treće mjesto.

Već u 7. minuti Kamen je poveo pogotkom Nenadića 1:0, na asistenciju Žužula u kaznenom prostoru. Samo pet minuta poslije Branko Bušić smanjuje na 1:1, što je i rezultat prvog dijela utakmice. Domaćin se potom povukao, a gosti iz Ivanbegovine u 42. minuti promašili možda i najbolju priliku za vodstvo pred sami predah. Kljenak je probio lijevu stranu sve do kaznenog prostora, nabacio kapetanu Branimiru Kujundžiću na 10-tak metara, lopta po sredini i malo iznad grede.

U drugom dijelu momčad Marija Kujundžića-Kunte preuzima dominaciju nad terenom i u 53. minuti dolazi do vodstva 2:1 preko čuvenog Ronalda iz Poljica – Petra Kljenka, da bi mlada nada Marko Kujundžić – Müller sa svoja dva pogotka u 69. i 77. minuti riješio sve oko pitanja pobjednika i prolaska u finale gdje čekaju boljeg iz današnjeg ogleda Imotski – Mladost (19h).

Domaćin je propustio sjajnu šansu za 2:2 u 60. minuti kada je u blizini 16-terca sjajno gađao Matej Šlišković, a lopta otišla malo iznad grede.

MEMORIJAL „ANTE BRUNO BUŠIĆ“
NK KAMEN – NK VINJANI 4:1 (1:1)
STRIJELCI: 1:0 Nenadić (7), 1:1 B. Bušić (12), 2:1 Kljenak (53), 3:1 M. Kujundžić (69), 4:1 M. Kujundžić (77)