Nezadrživi poljički Ronaldo otežao Jadranu borbu za prvaka

Odlična nogometna predstava Kamena u Ivanbegovini
Kamen – Jadran LP tamna – 021 portal

Odlična nogometna predstava Kamena u subotu u Ivanbegovini. Ni kiša, niti grmljavina iz obližnjeg Krivodola nije mogla narušiti raspoloženje u igri Kamena, koju je protiv trenutačno glavnog favorita za osvajanje naslova prvaka – Jadrana iz Ploča predvodio privremeni kapetan Petar Kljenak sa svoja dva upisana pogotka i asistencijom za treći. Istina, falio je i 11-terac u 17.minuti susreta.

Već u 11.minuti Kljenak domaćine dovodi u vodstvo sjajnim udarcem s 20 metara, lopta ide po sredini i ulazi iza Topića. Kamen može slaviti 1:0. Minutu poslije i Jadran se našao u prvoj šansi, no kako Kamenu leži mokar travnjak, Jadran ostaje uskraćen pogotka. Lijevu stranu probio je Šutalo, ubacio za Romića koji ostaje prekratak i lopta prolazi pokraj njega. Igrala se 17-ta minuta kada je u kaznenom prostoru srušen Kilić. Kljenak se odlučio na udarac s 11 metara i pogodio prečku. Šutalo opet prijeti u 20.minuti, udarac s 20 metara po sredini, spreman je Barbić. Jadran pojačava pritisak pa u 35.minuti pogađa stativu preko Antonija Raguža, koji se našao u blizini peterca. Srećom pa Barbić nije morao vaditi loptu iz mreže.

Kamen je na tu priliku vrlo brzo uzvratio preko Kljenka i Krištića kojeg je Kljenak odlično uposlio, a ovaj mu to nesebično vratio na svoj način i namjestio drugi pogodak. Ronaldo iz Poljica neuhvatljiv i nezadrživ za vratara Topića – 2:0. Na predah se odlazi s dva gola prednosti, a već početkom drugog Jadran se pojačava s dva svježa igrača, koja nisu mogla naći rješenje za raspoloženi Kamen i njegovog kapetana Kljenka, koji je samo nastavio sa svojom lepršavošću te se u 55.minuti pobrinuo i za treći pogodak, ovaj put kao asistent iz kornera. Bilić se našao na pravom mjestu, skočio i glavom pogodio za 3:0. I njemu se posrećilo na splitsku feštu sv. Duje.

Imenjak slavi na najbolji mogući način povratkom i pogotkom za Crne nakon izbivanja zbog ozljede. Puno je Kamenu nedostajao Duje Bilić, ali i Filip Nenadić. On je taj koji daje sigurnost obrani. Jadran se ni nakon 3:0 nije predavao. Pokušavali jesu, ali nisu uspjeli jer Kamen ih je nadigrao u svim segmentima igre. Posljednju šansu imali su u 68.minuti opet preko Šutala, koji je pucao direktno u vrata s 20 i više metara, Barbić je i to obranio. Kod Kamena ionako odlično vodstvo još su pokušali dignuti u 75.minuti Kilić i Erceg u 78.minuti, ali se mreža Topića više nije tresla te Kamen može poći na još jednu feštu.

Ostali subotnji rezultati: Zmaj Makarska – Zagora 0:0, Junak – OSK 2:1, Zadar – Uskok Klis 6:1.