NOGOMET: Uskocima puni plijen iz Ivanbegovine

U vrlo nervoznoj utakmici igranoj u subotu u Ivanbegovini, Kamen je poražen minimalno od Uskoka s 1:0
Kamen – Uskok 2 – 021 portal

U vrlo nervoznoj utakmici igranoj u subotu u Ivanbegovini, Kamen je poražen minimalno od Uskoka s 1:0. To što je poražen minimalno nije nikakva utjeha, pored svega onog što je kumovalo na terenu, a i izvan njega nakon utakmice. To ne služi na čast nikome. Puno nervoze, puno krivo donesenih odluka tokom igre odredilo je susret 15. kola. Inače je u subotu bio težak dan ili da ubacimo stih iz jedne pjesme „nešto divlje je u zraku“.

Kako god, ova utakmica Kamena s Uskokom neće se pamtiti po dobru. Mreža se tresla tek jednom, ali je zato kartona bilo na pretek s obje strane, što žutih, što crvenih. Odmah možete zaključiti kako je sve to bilo mučno za gledati. A sada prijeđimo na bit. Kamen nije dobro otvorio susret. Već u 6. minuti Maretić je u solo akciji zaprijetio Barbiću, da bi samo minutu poslije pogodio za pobjedu 1:0. Korner je izveo odlični Teklić, a Maretić je to pospremio glavom za pobjedu Uskoka. I onda se događa gotovo isti scenarij kao protiv Splita u petom kolu.

Uskok od 27. minute ostaje s igračem manje, a Kamen ponovno ne koristi tu priliku da prvo poravna rezultat, a onda ide na pobjedu. U 29. minuti prvi pokušaj prema odličnom Milakoviću. Dumančić iz prekida šalje poluvisoku loptu prema desnoj stativi, Žužul je najbliži lopti, ali je nije primio baš najbolje. Deset minuta poslije Kljenak je imao odličnu šansu i lijep lob nad vratarom Uskoka, lopta iznad gola. Samim odlaskom na poluvrijeme već je tinjala nervoza među igračima.

Drugi dio donosi nešto više šansi, prilika domaćinu. Vidjelo se da Crni pobjedu žele, ali kada imaš odličnog Milakovića na vratima, lopta ga teško probija, doduše i obrana Uskoka dobro se gradila i razbijala akcije Crnih. Probao je Olujić u 69. minuti s 5 metara, pa ništa, Jonjić u 78-oj također s 5 metara i ništa. Kad već neće izbliza, Kirevski u 82. minuti pokušava s 15 metara, dok Žužul dvije minute poslije puca u ruke Milakovića. Imali su i gosti nešto prilika, posebice preko Teklića u 57. i 73. minuti. Barbić je ćutio opasnost po gol, prvotno Teklićev šut s oko 20 metara, a potom je Teklić probao i s desna, lopta se odšetala pokraj gola.

U 90. minuti Kamen ostaje bez kaznenog udarca, dok Uskok za kraj bilježi vratnicu i odličan šut Ivana Gilića-Kuke s 18 metara. Kod Kamena se osjetio nedostatak igranja Branimira Kujundžića i Josipa Kilića, a bez Branimira bit će još teže i u sljedećim susretima, posebno sljedeća dva u gostima kod Jadrana i Zadra.