Održavanje kulturne baštine u Vrlici na „Večeri pisme, kola i narodnih običaja“
Večeras na Trgu dr. Franje Tuđmana u Vrlici, odigrat će se prava vrlička „Večer pisme, kola i narodnih običaja“, na kojoj će nastupiti šest kulturno-umjetničkih društava iz različitih krajeva i jedna klapa.
Sve počinje u 19 sati svečanom povorkom sudionika, a u 19:30 slijedi ona prava poslastica večeri i nastup folklornih skupina na kojoj će nastupiti: Ženska klapa Salona, HKUD „Fra Petar Bakula“, Posušje, KUD „Ljudevit Gaj“, KUU „Andrija Matijaš -Pauk“, Kulturna udruga „Kolajnica“ Šibenik, KUD „Gata“ Mosor i HKUD „Sveti Ante“ Humac.
Manifestacija se održava u organizaciji lokalnog KUU „Milan Begović“ Vrlika, a od 21:30 goste će zabavljati splitski band Red Carpet.
Sve navedeno odvijat će se uz besplatan ulaz.
TEKST I FOTO: DARKO LONČAR