Zlato za Hrvatsku

Petra Uglešić kadetska prvakinja svijeta

369802383_809336220986554_5814845095645923801_nFacebook Hrvatski taekwondo savez

Mlada hrvatska taekwondoistica Petra Uglešić osvojila je zlatnu medalju na Svjetskom kadetskom prvenstvu koje se održava u Sarajevu.

Uglešić, koja je inače članica TK Marjanna putu do zlata svladala je redom predstavnice Švedske, Grčke, Irana, Koreje i u finalu Tajvana.

Na prvenstvu nastupa 620 kadeta i kadetkinja iz 73 države, a Hrvatsku predstavlja 20 sportaša i sportašica.Po prvi puta kadeti i kadetkinje nastupaju u visinsko-težinskim kategorijama.

Osim Petre Uglešić prvog dana prvenstva na tatami su izašli Klara Bošnjak, Luna Antunović i Lucijan Nikolić Malora.