Pobjeda Hajduka u Varaždinu – Susret obilježila VAR tehnologija

U sklopu 20. kola HT Prve lige, Hajduk je gostovao u Varaždinu kod istoimenog domaćina i upisao vrijednu pobjedu od 3:0. Golove su postigli Jradi (42'), Caktaš (72'-11m) i Edouk (90'+4-11m)
Varaždin i Osijek sastali se u 20. kolu HT Prve lige

U sklopu 20. kola HT Prve lige, Hajduk je gostovao u Varaždinu kod istoimenog domaćina i upisao vrijednu pobjedu od 3:0. Golove su postigli Jradi (42′), Caktaš (72′-11m) i Eduok (90’+4-11m), a susret je obilježila VAR tehnologija pomoću koje je glavni sudac Hajduku dosudio tri penala i poništio jedan gol. Tako je Hajduk prekinuo post od šest mjeseci bez pobjede u gostima, a zanimljivo je da su posljednju pobjedu van Splita upisali baš protiv današnjeg protivnika.

Hajduk je dobro krenuo u utakmicu, imao nekoliko izglednih prilika, a prvu pravu priliku za vodstvo dobili su u 15-oj minuti kada Sudac Pejin nakon konzultacija s VAR-om pokazuje na bijelu točku zbog igranja rukom Glavine u šesnaestercu.  Zadaću da najstrožu kaznu pretvori u vodstvo Hajduka dobio je kapetan Caktaš, ali njegov udarac koji je išao u lijevu stranu dobro čita i brani vratar domaćih Nevistić.

Sljedeće veliko uzbuđenje dogodilo se u 30-oj minuti kada na scenu opet stupa VAR. Eduok je postigao pogodak za 1:0, ali sudac Tihomir Pejin je nakon konzultacija s VAR sobom poništio pogodak zbog zaleđa. Dobru igru u prvom poluvremenu Hajdukovci su ipak naplatili pred kraj prvog poluvremena pogotkom u 42-oj minuti, kada nakon odličnog prodora Jradi pogađa s ruba šesnaesterca.

U drugom dijelu većih uzbuđenja nije bilo sve do 70-e minute, kada nakon kornera Hajduka lopta pogađa igrača domaćih Smolnika u ruku unutar 16 metara, a sudac ponovo nakon konzultacije s VAR-om pokazuje na bijelu točku. Caktaš je ponovno preuzeo odgovornost i ovaj put je bio siguran s bijele točke.

U sudačkoj nadoknadi još jedan kazneni udarac za goste, treći na ovoj utakmici koji je dosuđen nakon konzultacije s Var-om, kojeg je za konačnih 3:0 realizirao Edouk.

Ovom pobjedom Hajduk je povećao prednost u borbi za drugo mjesto na tablici te sada ima pet bodova prednosti ispred trećeplasirane Rijeke koja je jučer izgubila od Lokomotive, dok je Varaždin ostao na posljednjem mjestu.

Hajduk je pod vodstvom novog trenera Igora Tudora nastupio u novoj formaciji 3-5-2 u sastavu: Posavec – Ismajli, Vučur, Radić – Juranović, Jradi, Barry, Tahiraj (Jakoliš) – Caktaš (Blagaić) – Eduok, Jairo (Kreković)

Za Varaždin su nastupili: Nevistić, Stolnik, Roca, Tkalčić, Špičić, Dom. Glavina, Posavec (Petković), Den. Glavina (Benko), Đurasek, Novoselec, Drožđek (Glavica).