Pobjeda Vinjana u Omišu, Mračaj remizirao, Imotski porazom okončao godinu

Imotski – Jadran KS

U posljednjem ovogodišnjem 13.kolu 1. ŽNL, Imotski na svom terenu u Gospinu docu nije uspio pobijediti Jadran iz Kaštel Sućurca i tako 2021. godinu začiniti pobjedom. Iako su vodili u 25. minuti preko Pijanovića, veselje je trajalo tek dvije minute. Gostima nije išlo iz igre, pa su preko kaznenog udarca s 11 metara došli do izjednačenja – 1:1, strijelac je Grubišić. S tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme.

U drugom dijelu dogodio se pad Imoćana, što gosti u 57. minuti vješto koriste preko Devića, koji se lagano ušuljao blizu vrata Marka Čaglja i poentirao za vodstvo Jadrana 2:1. Imotski se trgao tek nakon trećeg primljenog pogotka u 64. minuti, kada je za konačnih 3:1 pogodio neprimjetni Kapitanović. U 74. minuti Kuzman se pobrinuo za jednu odličnu akciju po desnoj strani, asistirao na drugoj Ljubičiću kojemu blato nije saveznik te akcija propada.

Imali su Imoćani i kazneni udarac 10-tak minuta pred kraj, kojeg je krenuo izvesti Grizelj, a sudac procjenjuje da je to indirekt te je rezultat ostao 3:1 za Jadran iz Kaštel Sućurca. Ako ništa, bar su Vinjani i Mračaj došli u subotu do bodova. Vinjani su se napokon trgli i slavili u Omišu 1:0 pogotkom raspoloženog Klapirića u 27.minuti, dok je Mračaj kod kuće u Runovićima izborio bod s Jadranom iz Tučepa – 2:2.

TEKST I FOTO: Darko Lončar