POBJEDNIČKI START: Jadran slavio u Hannoveru

Split: Kvalifikacije za LEN Ligu prvaka, Rari Nantes Savona – Jadran SplitIvo Cagalj/PIXSELL

Vaterpolisti splitskog Jadrana pobjedom 10-8 na gostovanju kod Waspo98 Hannovera otvorili su novu sezonu natjecanja u Ligi prvaka.

Waspo98 je u prvoj četvrtini iznenadio Splićane i potkraj prvog dijela vodio s 4-2, ali je Rino Burić u situaciji s igračem više uspio prije zvuka sirene smanjiti zaostatak na 4-3. U sljedećih osam minuta izabranici Mile Smodlake su Nijemcima dopustili samo jedan pogodak, ali ni sami nisu bili pretjerano efikasni pa je na poluvremenu rezultat bio 5-5.
Bukić je bio jedini strijelac za Splićane u trećem periodu, nakon kojeg je domaćin vodio sa 7-6. No, u zadnjih osam minuta Jadranova obrana je bila gotovo neprobojna pa su golovima Bukića, Zovića, Butića i Burića Splićani napravili potpuni preokret, poveli s 10-7 minutu i pol prije kraja dvoboja te osigurali pobjedu.

-Bila je to vrlo teška utakmica za nas, više nego što sam očekivao. No, ako želimo u Beograd na Final Eight, onda moramo pobjeđivati u takvim utakmicama- izjavio je nakon dvoboja trener Jadrana Mile Smodlaka.

Luka Bukić je s tri pogotka bio najbolji strijelac Jadrana. Po dva pogotka postigli su Rino Burić i Zvonimir Butić, a po jedan Jerko Marinić Kragić, Ivan Domagoj Zović i Anđelo Šetka.
Strijelce domaće momčadi predvodili su hrvatski reprezentativac Andrija Bašić i Fynn Schuetze s po dva gola. Od preostale četvorice hrvatskih igrača u domaćem sastavu po jedan su pogodak postigli Ante Čorušić i Hrvoje Benić.