Junak Petar Kljenak

Poljički Ronaldo „sredio“ omiške gusare

Odličan početak Kamena pred domaćom publikom u novoj sezoni 3. NL-Jug
Petar Kljenak – 021 portal

Odličan početak Kamena pred domaćom publikom u novoj sezoni 3. NL-Jug. Minimalnim rezultatom 1:0, ali sa sigurno uknjiženim prvim bodovima, Kamen je još jednom svladao omiške gusare, povratnike u ovaj rang natjecanja.

Junak utakmice Petar Kljenak ili kako popularno zovu „Poljički Ronaldo“, potpuno je promijenio tijek i smjer utakmice sredinom drugog poluvremena i svojim pogotkom presudio pobjednika u maloj Ivanbegovini. Kamen je krenuo odlično već u drugoj minuti kada je Karin primio jednu odličnu loptu s lijeve strane, došao do Vojnovića, koji otklanja opasnost za svoja vrata. To je ujedno bio jedini pravi udarac Kamena prema Vojnoviću jer su sredinom prvog dijela popustili prema protivniku, koji je do odlaska na poluvrijeme imao barem dvije šanse za izjednačenje, čak iz kornera u 22. minuti kada se na direktan udarac prema vratima Guća odlučio Milavić. Lopta je išla ka drugoj stativi, Guć se morao dobro ispružiti za obranu. U 45. minuti Milavić je u još jednoj prilici, ovaj put bliže vratima, naklon glave i lopta pored gola.

Gusari su do ulaska Kljenka nastavili prijetiti vratima Kamena, u 55. minuti pokušao je Baraban iznenaditi udarcem po sredini i blizu grede, nakon čega je u 62.minuti i odlične polu visoke lopte Branimira Kujundžića Kljenak uspio za Kamen pogoditi mrežu Vojnovića i tri boda Crnih u Ivanbegovini, koji se, izgleda, s tim rezultatom i pomirio, dok u 95. minuti Omišani bilježe još jednu propalu priliku iz prekida preko Vrkića s nešto više od 20 metara.

Kamen prema prikazanom izgleda dobro, mada još nedostaje barem jedan napadač. Došla su neka nova lica. Uz vezu iz Posušja: Nenadić-Oreč-Međugorac, domaćoj publici po prvi put u dresu Crnih predstavili su se odlični stoper Domagoj Poljak, lijevi bek Frane Jerković i povratnik Petar Brkan.

Ostali rezultati: Junak – Primorac (B) 3:3, GOŠK Kaštela – GOŠK Dubrovnik 4:0, Uskok Klis – Split 3:1.