Poraz Alkara na gostovanju kod Gorice

DSC_8739

U zaostaloj utakmici 6. kola HT Premijer lige košarkaši Alkara gostovali su kod Gorice i upisali poraz od 98:75.

Alkar se odlično prezentirao, pogotovo u prvom dijelu, u kojem su igrači trenera Damira Milačića uspijevali parirati Gorici.

Štoviše, Sinjani su imali vodstvo u prvih šest minuta (9:15), da bi na isteku prve četvrtine bilo +6 za domaću momčad (26:20). Gosti su zahvaljujući razigranom Brociću te Amerikancu Varenceu i Kučanu držali priključak u prvom dijelu, da bi Gorica u uvodnih pet minuta treće četvrtine otklonila svu neizvjesnost s utakmice. Ostali su Sinjani u tom periodu pune 4,5 minute bez ubačaja, tako da je semafor u tom trenutku pokazivao 60:41.

Budući da je pitanje pobjednika bilo riješeno, jednom i drugom treneru najbitnije je bilo da se u preostalom vremenu nitko ne ozlijedi, ali i da igrači s manjom minutažom osjete koju minutu više u igri.

Domaćina je predvodio Lovro Mazalin s 26 poena, 9 skokova i 5 asistencija, Krešimir Ljubičić se zaustavio na 16, a Ivan Majcunić na 12 ubačaja. U redovima Sinjana najbolji je bio Hasan Shakur Varence s 23 poena i 10 skokova, a najboljeg pomagača imao je u Ivanu Kučanu koji je postigao 16 koševa.