Poraz Hajduka na Maksimiru

Hajduk napadao i promašivao pa izgubio u Maksimiru
Dinamo i Hajduk sastali se u zaostalom 13. kolu HT Prve ligeLuka Stanzl/PIXSELL

U najvećem derbiju hrvatskog nogometa Dinamo je na Maksimiru u odgođenoj utakmici 13. kola HT Prve lige pobijedio Hajduk s 3:1.

Hajduk je poveo pogotkom Vuškovića u 6. minuti utakmice. Atanasov je ubacio iz kornera, a Vušković je najviše skočio i glavom neobranjivo pogodio za vodstvo Hajduka.

Dinamo je izjednačio na 1:1 u 16. minuti preciznim udarcem Oršića s ruba šesnaesterca, da bi isti igrač nakon samo dvije minute iskoristio pogrešku Hajdukove obrane i nakon brzog prodora svladao Kalinića za preokret i vodstvo Dinama od 2:1.

U nastavku susreta Hajduk je imao nekoliko izglednih prilika za poravnanje rezultata koje nije iskoristio, a kazna za promašaje došla je u 83. minuti kada za 3:1 i potvrdu pobjede Dinama pogađa Majer.