PORAZ HAJDUKA U DERBIJU: Dinamo slavio 2:0 s igračem više

Na Poljudu je u sklopu 25. kola 1. HNL odigran najveći derbi hrvatskog nogometa između Hajduka i Dinama u kojem su gosti iz Zagreba slavili rezultatom 2:0
PXL_040320_28284017

Na Poljudu je u sklopu 25. kola 1. HNL odigran najveći derbi hrvatskog nogometa između Hajduka i Dinama u kojem su gosti iz Zagreba slavili rezultatom 2:0. Dobro je Hajduk izgledao u prvom poluvremenu sve do 40. minute kada ostaju s igračem manje nakon što stoper domaćih Ismajli dobiva drugi žuti, odnosno crveni karton. Nakon toga Dinamo je do kraja dominirao i uvjerljivo slavio.

Odmah na startu susreta Dinamo ima veliku priliku. Odlično se u šesnaestercu snašao kapetan Dinama Arijan Ademi koji iz okreta odlično gađa lijeve rašlje gola Hajduka, ali odlično reagira Posavec i spašava Hajduk od sigurnog pogotka i rezultatskog zaostatka već u drugoj minuti utakmice. Nakon toga dvije dobre prilike imao je Hajduka u 10. i 13. minuti. Prvo je dobro zaprijetio Jairo ali njegov je udarac blokiran, da bi nakon toga Jairo odlično ubacio s desne strane, lopta je prošla pokraj Theophilea i došla do Krekovića koji je iz dobre situacije pucao preko gola.

Zatim je uslijedio mirniji period igre s tek nekoliko bezopasnih udaraca na obje strane da bi u 34. minuti ponovo odlično reagirao Posavec i udarac Oršića odbio u korner. U 40. minuti Hajduk ostaje s igračem manje. Veliku neopreznost radi Ismajli, koji je već imao žuti karton iz 11. minute, kada neoprezno starta na Oršića i sudac Ivan Bebek nije imao drugog izbora nego ga poslati u svlačionicu.

Trener domaćih Igor Tudor tada radi zamjenu i iz igre vadi Leona Krekovića, a umjesto njega ulazi Stipe Radić koji je zauzeo upražnjenu stopersku poziciju. Pred kraj poluvremena malo je i zaiskrilo na terenu. Nakon jednog neopreznog starta Dimitrova na Petkoviću, napadač Dinama gubi živce i gura stopera domaćih. Ubrzo su dotrčali i ostali igrači, ali sudac Bebek smiruje situaciju i pokazuje žuti karton Petkoviću, što je bio i kraj prvog poluvremena.

Odmah na startu drugog dijela „modri“ su šokirali Hajduk i postigli pogodak za vodstvo od 1:0. Ubacio je Oršić u šesnaesterac, a tamo se glavom najbolje snašao omaleni Kadzior i poslao loptu u mrežu nemoćnog Josipa Posavca. Nakon pogotka Dinamo je u potpunosti preuzeo konce igre u svoje ruke, a sve više se osjeti igrač manje u redovima Hajduka koji teško izlazi iz svoje polovice terena, što iskusni Zagrepčani odlično koriste i sve lakše dolaze u prilike.

Brojčanu prednost gosti koriste u 75. minuti kada za 2:0 pogodak postiže Ademi. Petković je ubacio s lijeve strane, nakon čega dolazi do gužve u pet metara Hajduka, da bi Mujakić slučajno odbio loptu direktno do Ademija koji ju je samo gurnuo u gol. Nakon drugog pogotka Dinamo je rutinski priveo utakmicu kraju za veliko slavlje „modrih“ na Poljudu i odlazak na velikih 17 bodova prednosti i ispred drugoplasiranog Hajduka kojem sad preostaje borba za drugo mjesto na tablici gdje trenutno ima bod, odnosno dva, više od trećeplasirane Rijeke i četvrte Lokomotive.