Poraz Hajduka u Koprivnici s igračem manje

U sklopu 22. kola HT Prve lige Hajduk je gostovao u Koprivnici kod Slaven Belupa i upisao poraz od 2:1
Koprivnica: Slaven Belupo i HNK Hajduk sastali se u 22. kolu HT Prve lige

U sklopu 22. kola HT Prve lige Hajduk je gostovao u Koprivnici kod Slaven Belupa i upisao poraz od 2:1. Strijelac za Hajduk bio je Eduok iz penala u 14′, dok su za domaćina pogodili Bačelić-Grgić u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena i Krstanović u 88′.

Utakmica je dobro krenula za Hajduk. U osmoj minuti na rubu šesnaesterca Slaven Belupa stoper domaćih napravio je faul na Jairu, ali sudac pokazuje drugačije. Nakon toga javljaju se iz VAR sobe, da bi nakon petominutnih konzultacija i pregleda snimaka sudac utakmice pokazao na bijelu točku i kazneni udarac za Hajduk. Eduok je preuzeo odgovornost i mirno realizirao kazneni udarac za vodstvo Hajduka od 1:0 u 14. minuti.

Veliku glupost nakon toga radi Jurić i u roku od 15 minuta dobiva dva žuta kartona i ostavlja Hajduka s igračem manje od 37. minute. Brojčanu prednost domaći koriste do kraja poluvremena kada u trećoj minuti sudačke nadoknade za izjednačenje glavom pogađa Bačelić-Grgić.

U drugom poluvremenu osjetio se igrač manje Hajduka. Domaćini su preuzeli inicijativu u igri i u prvih desetak minuta drugog dijele imali nekoliko izglednih prilika koje nisu uspjeli pretvoriti u vodstvo. Nakon uvodnog pritiska domaćih, Hajduk se dobro branio. Imao je i priliku za povesti, ali udarac Vučura nakon kornera u 87. minuti zaustavila je stativa. Ali već u sljedećem napadu stigle je kazna, i to na kakav način, Krstanović je dugo vukao loptu, ušao u sredinu i onda fantastičnim udarcem pogodio same rašlje nemoćnog Posaveca za veliko slavlje domaćih.